Inspiracje

Książki dla przedsiębiorców – sprawdź, co warto przeczytać jeszcze w tym roku

Ewa Rot-Buga

Książki dla przedsiębiorców i książki o przedsiębiorczości – czy warto je czytać? Czasem możesz spotkać się z przekonaniem, że to nie ma sensu, bo piszą je teoretycy, którzy nic nie wiedzą o prawdziwym życiu i prowadzeniu firmy, ale to… nieprawda!

Bez względu na to, jak duże masz doświadczenie, intuicję czy wyczucie rynku – opłaca Ci się dużo czytać! Dobre książki biznesowe tworzą praktycy, którzy zęby zjedli na prowadzeniu firmy, sprzedaży czy zarządzaniu ludźmi. Obecnie mamy do czynienia z nieprawdopodobnie szybkim przyrostem nowej wiedzy, dlatego szkoda czasu na wyważanie otwartych drzwi, jeśli ktoś już coś odkrył.Lektury przedsiębiorców

Książka dla przedsiębiorcy – jaką wybrać? Wiemy, że jako właściciel firmy jesteś bardzo zajęty i trudno Ci przebijać się przez gąszcz tytułów, np. w poszukiwaniu piekielnie dobrej książki o sprzedaży. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten artykuł, w którym przyporządkowaliśmy polecane przez nas książki dla przedsiębiorców do kategorii tematycznych.

Uwaga: jeśli chcesz wiedzieć, o czym dokładnie jest każda z tych książek dla przedsiębiorców, kliknij w link umieszczony przy interesującej Cię pozycji. Zostaniesz przeniesiony na blog Coraz Lepszej Firmy do zakładki Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, gdzie znajdziesz recenzję wybranej publikacji.

W przygotowanych przez nas recenzjach dokładnie omawiamy tematykę każdej książki z wyszczególnieniem najbardziej istotnych i przydatnych treści do prowadzenia biznesu. Znajdziesz tu wartościowe lektury zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Książki o sprzedaży

Wysoka sprzedaż to główny cel większości przedsiębiorców. Każdy chce sprzedawać więcej, drożej i szybciej. Ale jak to zrobić, żeby osiągnąć sukces?

Nie musisz odkrywać Ameryki na nowo – skorzystaj z wiedzy genialnych sprzedawców, którzy podbili światowe rynki i zdecydowali się podzielić swoim doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami.

Która książka o sprzedaży jest najlepsza? Naszym zdaniem, to najbardziej pomocne lektury dotyczące tej dziedziny:

Książki o zarządzaniu i książki o przywództwie

Książki o zarządzaniu ludźmi mogą Ci bardzo pomóc w prowadzeniu biznesu. Nie jest bowiem tajemnicą, że zarządzanie zasobami ludzkimi to pięta Achillesowa wielu przedsiębiorstw. Zwykle wygląda to tak:

Zatrudniasz nowych pracowników, tworzysz dla nich osobny zespół i czekasz na spektakularne rezultaty. Tymczasem pojawiają się konflikty, brak motywacji, słaba efektywność w pracy. A to tylko wierzchołek góry lodowej… Żeby poznać lepiej potrzeby swoich pracowników i stać się pracodawcą marzeń, najpierw zadbaj o swoją wiedzę, sięgając po książki o zarządzaniu zespołem i przywództwie.

Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów. Czasem jedna książka o zarządzaniu może Ci pomóc być lepszym liderem i sprawniej kierować swoim zespołem. Z korzyścią dla całej firmy!

Polecamy następujące książki o zarządzaniu zasobami ludzkimi:

Książki o motywacji

Dobra książka o motywacji ma tę zaletę, że przydaje się nie tylko w biznesie, lecz także w życiu osobistym. Czasem wystarczy lektura jednej książki motywacyjnej, żeby zmienić spojrzenie na swoją karierę o 180 stopni. Ale nie obawiaj się. Nie chodzi tu o rzucanie wszystkiego i ucieczkę w Bieszczady.

Celem jest samodoskonalenie, lepsza znajomość własnej psychiki i zrozumienie celu, sensu w pracy i biznesie. A mogą w tym pomóc książki motywacyjne. Gotowy na zmiany w życiu?

Poniżej lista książek o motywacji, które skierują Twoje myśli na nieznane wcześniej tory. Sam zdecyduj, która z nich, to najlepsza pozycja dla Ciebie:

Książki o finansach

Konta bankowe, kredyty, faktury, podatki, dochód, przychód, ulgi podatkowe… lista jest długa i większość przedsiębiorców w obawie przed pomyłkami zleca prowadzenie księgowości specjalistom.

Jednak finanse to nie tylko księgowość. To także lepsze spojrzenie na zyski Twojej firmy. Dlatego w Twojej biblioteczce powinna znaleźć się niejedna lektura o finansach.

Warto poznać książki o finansach dla początkujących, o finansach i inwestowaniu czy te o finansach osobistych (jeśli masz jednoosobową działalność gospodarczą, to pieniądze prywatne często przenikają się z firmowymi).

Niezależność finansowa i duże pieniądze nie przychodzą same. Jeśli chcesz sporo zarabiać, musisz lepiej poznać pieniądze! Zdobywaj wiedzę od najlepszych:

Książki o nawykach i książki o rozwoju

Wstajesz późno, ciągle się spóźniasz i przez większość dnia przeglądasz media społecznościowe, a ważne zadania odkładasz w nieskończoność? Cóż… nic dziwnego, że Twoja firma nie ma się zbyt dobrze. Książka o nawykach to Twoje „must have”.

Nie czekaj i zacznij zmianę od siebie, sięgając po książki na temat rozwoju osobistego. Zdziwisz się, jak zmiana nawyków może pomóc Ci rozwijać własną firmę! Dobre nawyki w pracy to podstawa osiągnięcia sukcesu. Po prostu to zrób. Nie wiesz jak? Przeczytaj książki napisane przez światowych ekspertów, którzy dzięki pracy nad sobą osiągnęli spektakularne sukcesy zawodowe:

Książki o negocjacjach

Najlepsza książka o negocjacjach nie zastąpi umiejętności, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda?

Dobry przedsiębiorca nie boi się negocjacji. Każda nowa umowa z klientem, producentem czy dostawcą jest na to szansą. Skuteczne negocjacje pozwalają zaoszczędzać ogromne kwoty, podpisywać korzystne umowy i stale rozwijać firmę. To cenna umiejętność, która umożliwia wyznaczanie dobrych relacji biznesowych, a jednocześnie zwiększa zyski Twojej firmy.

Wniosek? Chcesz negocjować jak szef FBI? Przeczytaj poniższe pozycje ekspertów o negocjacjach w biznesie:

Książki o copywritingu

Odpowiednio dobrane słowa mogą sprzedać niemal wszystko. Jak pisać, żeby klienci chcieli czytać? Jak zatrzymać ich na stronie, by zechcieli kupić produkt lub skorzystać z Twoich usług? Są na rynku książki dla copywriterów i dla osób, które chcą nimi zostać. Jak pisać? Tego dowiesz się od mistrzów słowa:

Książki o wypaleniu zawodowym

Wypalenie zawodowe może dosięgnąć każdego. Jeśli ktoś pracuje na etacie, to dłuższy urlop lub zmiana pracy mogą być bardzo pomocne. Ale co ma zrobić przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę? Przecież nie możesz się zwolnić, iść na miesięczny urlop czy tak po prostu rzucić pracę…

Co więc zrobić? Jak znaleźć szczęście na swojej ścieżce zawodowej i uniknąć tego nieprzyjemnego stanu, jakim jest wypalenie zawodowe? Dobra książka, może Ci w tym pomóc. Zobacz, jaka jest prawda o wypaleniu zawodowym i co piszą na ten temat specjaliści:

Książki o prowadzeniu firmy

Książka o prowadzeniu firmy to rzecz, po którą sięga każdy początkujący przedsiębiorca. Bo każdy może założyć firmę (obecnie zajmuje to jeden dzień), jednak nie każdy potrafi ją prowadzić i na niej zarabiać. Osiągnięcie sukcesu w biznesie zaczyna się od stworzenia dobrej strategii i planu działania. Bez tych umiejętności będziesz błądzić we mgle i zazdrościć konkurencji.

Na rynku są dostępne książki o biznesie dla początkujących, książki o rozwoju biznesu, znajdzie się też niejedna o zakładaniu firmy. Po co więc odkrywać Amerykę samemu? Poznaj sprawdzone modele biznesowe, naucz się, jak tworzyć strategię rozwoju firmy i zbudować zyskowny biznes. Ta wiedza na Ciebie czeka. Wystarczy po nią sięgnąć:

Książki – biografie biznesmenów i ludzi sukcesu

Interesują Cię sylwetki ludzi sukcesu, którzy stworzyli prawdziwe biznesowe imperia? Przeczytaj, jak wyglądało ich życie, w jaki sposób rozpoczynali swoją działalność i jak rozwinęli ją na skalę światową. W tych biografiach biznesmenów znajdziesz mnóstwo pozytywnej energii i inspiracji:

Książki o marketingu

Książka o marketingu – tylko jaka? Lista publikacji na ten temat jest wyjątkowo długa. Niestety wiele „podręczników marketingu” jest nic nie wartych – możesz je przeczytać, ale będzie to tylko strata Twojego czasu. My wybraliśmy dla Ciebie naprawdę dobre książki do marketingu. Teraz już tylko musisz je przeczytać, żeby Twoja wiedza zaczęła przekładać się na sukces Twojej firmy.

Ponadto polecamy:

Książki o sukcesie w biznesie i nie tylko…

Innowacyjne firmy, które osiągnęły spektakularny sukces zaledwie w kilka miesięcy. Liderzy rynku, którzy stracili swoją pozycję po kilkudziesięciu latach działalności. Wzloty i upadki. Zwroty akcji, szczęśliwe zakończenia i dotkliwe porażki. Historie wielu przedsiębiorców przypominają prawdziwy rollercoaster, opowieść pełną emocji, a jednocześnie cennych inspiracji.

Przeczytaj, ucz się na błędach innych, wyciągaj wnioski i wdrażaj zmiany w swoim biznesie.


Mam nadzieję, że znalazłeś tu interesujące książki dla siebie. Teraz nie ma wymówki! Jesteś gotowy na wyzwanie?

Chcesz wejść na wyższy poziom?

Pobierz listę 52 książek biznesowych
na 52 tygodnie roku


Co zyskasz:

  • spokój – przestaniesz się zastanawiać, co czytać,
  • prestiż – dołączysz do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes,
  • pewność – znajdziesz w tych książkach porady, które można wykorzystać w polskich realiach małej firmy, a nie w oderwanych od rzeczywistości światowych korporacjach.

52ksiazki_form2


Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Ewa Rot-Buga

Prowadzi własny biznes, ale – jak mówi – jej serce jest w Coraz Lepszej Firmie. Tworzy teksty, które inspirują do zmiany i rozwijania siebie. Ukończyła filologię polską i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doktor nauk humanistycznych czytuje rękopisy, starodruki i naprawdę dobre książki. Prywatnie pasjonatka podróży i jeździectwa – łączy te dwie pasje, realizując marzenia o wyprawach konnych po najdzikszych zakątkach świata.