Artykuły z kategorii:
Inspiracje

Inspiracje

Znudzony schematami? Sprawdź, jak pobudzić kreatywność w biznesie

Czym jest kreatywność w biznesie? Poszukiwaniem innowacyjnych ścieżek i rozwiązań? Tworzeniem czegoś nowego, oryginalnego i niesztampowego? Kierowaniem swojego umysłu na inne tory, by generował nietuzinkowe pomysły wychodzące poza dotychczasowe szablony? A po co ta kreatywność jest potrzebna?

Czytaj

Efektywność Inspiracje

MIKROzmiany, które przynoszą MAKROefekty! Sprawdź, jak bezboleśnie zmienić dowolny obszar w firmie lub w życiu

Autor: Marek Skała

Często myślimy, że wprowadzanie zmian to ciężka, długa i mozolna praca. Fakt, tak bywa najczęściej. Kiedyś znalazłem jednak hasło, które wszystko zmieniło: „mikroingerencje – makroefekty”. To był przełom. Okazało się, że czasem można zrobić zmianę… na skróty.

Czytaj

Inspiracje

Z życzeniami świątecznymi dla fanów CLF było tak…

że niewiele brakowało, a nie byłoby czego życzyć i komu świętować. Chociażby dlatego, że wydarzenia 2022 roku mogły potoczyć się w jeszcze gorszą stronę. Na szczęście – wciąż tu jesteśmy. Pracujemy, prowadzimy firmy, działamy. I życzymy sobie, żeby tak zostało. Ale czy to na pewno dobry pomysł, żeby wszystkie nasze życzenia się spełniały?

Czytaj

Inspiracje

5 rzeczy, które możesz podarować sobie na Święta

Co jest takiego magicznego w świętach Bożego Narodzenia? Jak to jest, że na te święta czekamy bardziej niż na inne? Co sprawia, że mimo zimna i krótkich dni łatwiej o promyk nadziei i światełko w tunelu? Może to ten czas zatrzymania i oczekiwania na odrodzenie? Może nadzieja, że wraz z Nowym Rokiem my też narodzimy się na nowo?

Czytaj

Inspiracje

O człowieku, który znał potrzeby klientów na wylot (choć nigdy nie prowadził firmy)

Dziś mam dla Ciebie kolejną opowieść. Jej bohaterem jest człowiek, który urodził się na ziemiach polskich w 1878 roku. Ktoś absolutnie nieszablonowy i wymykający się opisom. Autor słów, które powinny dać Ci mocno do myślenia.

Czytaj

Inspiracje

Ten milioner miał 45 razy więcej szczęścia niż rozumu

Jeśli czytasz książki biznesowe, słuchasz podcastów o prowadzeniu firmy albo oglądasz filmy na YouTube prowadzone przez marketingowych guru, to z pewnością zauważyłeś/zauważyłaś jedną (dziwną) prawidłowość. Przykłady biznesowe, na które powołują się autorzy, często są zawężone do dosłownie kilku nazwisk.

Czytaj

Inspiracje

Jak prowadząc biznes, wybierać siebie?

Kto prowadzi lub prowadził kiedyś własny biznes, ten wie, jak łatwo można wpaść w pułapkę wydatkowania swojej energii bez umiaru. Ani się spostrzeżesz, a już chodzisz w kieracie, kursując na linii praca–dom–praca i eksploatując bezlitośnie swoje siły.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Inspiracje

Zabójca relacji w firmie – ocenianie innych

Być może słyszysz czasami od pracowników, że uważają Cię za zbyt surowego albo za mało konsekwentnego, zbyt miłego, albo może za nieprzyjemnego w kontakcie, lub zbyt emocjonalnego… Niezależnie od tego, które z tych zdań dociera do Twoich uszu, to oceny pod Twoim adresem jakoś Cię dotykają, złoszczą, a może nawet czasami wywołują oburzenie, „że ludzie robią takie rzeczy”. Zależy Ci na tym, by to zmienić?

Czytaj

Inspiracje

Jak zmieniać firmę i siebie – skutecznie i codziennie!

Autor: Marek Skała

Zmiany są nieuchronne. Prywatne i zawodowe. W domach i w firmach. W pierwszym z cyklu artykułów o zmianie piszę o tym, jak lepiej radzić sobie ze zmianami. Tymi, które planujemy, ale także tymi, które życie na nas wymusza. Jak zmieniać siebie i swoją firmę, by uniknąć problemów? By osiągnąć dobry efekt? By zmiana była skuteczna? Sprawdźmy to razem.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje

Cyfrowy minimalizm. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie, Cal Newport – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Technologia nie jest zła sama w sobie, problemem jest to, jak z niej korzystamy. W dzisiejszej recenzji przedstawię sposób poradzenia sobie z uzależnieniem czy przytłoczeniem technologiami, jaki daje nam Cal Newport w swojej książce Cyfrowy minimalizm, proponując swoim czytelnikom gotową filozofię korzystania z technologii.

Czytaj