Artykuły autorstwa:
Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.

Strategia Inspiracje

Przedsiębiorco, nie jesteś sam! Jest nas dużo więcej! Coraz Lepszy Event 2023

Czy wśród osób, których nigdy wcześniej się nie widziało, można się poczuć jak w domu? Tegoroczne spotkanie Coraz Lepszych Przedsiębiorców pokazało, że to możliwe. Ba, nawet całkiem naturalne, gdy ma się wspólne wartości.

Czytaj

Work-life balance

„Pogrążałem się coraz bardziej, pracując 24 godziny na dobę” – rozmowa z Konradem Gnutkiem

Łatwo ugrzęznąć w bieżączce albo tak zachłysnąć się pracą, żeby zapomnieć o całym świecie. Zwłaszcza przedsiębiorcom, bo mają w swoje DNA wpisane działanie. I łatwo zapomnieć o tym, po co właściwie to wszystko. Prawda?

Czytaj

Strategia

„Akceptuję to, że większość rzeczy, które robię, się nie uda” – rozmowa z Pawłem Królakiem

Tak długo jak jesteś w biznesie, tak długo musisz akceptować zmiany. Kropka. Po prostu nie ma innego wyjścia. O tym, jak to zrobić, opowiada Paweł Królak – założyciel Coraz Lepszej Firmy i jeden z prelegentów podczas Coraz Lepszego Eventu.

Czytaj

Sprzedaż

Kto ma największą szansę na to, żeby zostać świetnym sprzedawcą? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWY QUIZ. Sprawdź swoją wiedzę o biznesie

Dobry sprzedawca to skarb dla każdej firmy. Ale znalezienie go wcale nie jest łatwe. Czasem ktoś, kto na pierwszy rzut oka wydaje się materiałem na doskonałego handlowca, okazuje się zupełnie nieskuteczny.

Czytaj


Inspiracje

„Lepiej umrzeć od razu, niż całe życie spędzić w strachu” – Krzysztof Wójcik [obejrzyj wideo z cyklu CORAZ LEPSI PRZEDSIĘBIORCY. Kulisy budowania biznesu]

Dziś Pan Krzysztof jest spokojny, a jego firma stoi na dwóch silnych nogach. Ale nie zawsze było łatwo. Jego pierwsze podejście do biznesu zakończyło się wtopą. Drugie zostało brutalnie zatrzymane przez pandemię. A trzecie…

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Jak delegować pracownikom zadania? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE ABC. Porady ekspertów Coraz Lepszej Firmy

Nie wyrabiasz się z robotą i myślisz o tym, żeby zacząć delegować pracownikom zadania, albo o tym, by delegować znacznie więcej i skuteczniej niż do tej pory?

Czytaj

Efektywność

Jak długo pracują przedsiębiorcy w Polsce w porównaniu z pracownikami etatowymi? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWY QUIZ. Sprawdź swoją wiedzę o biznesie

Czy przedsiębiorcy rzeczywiście pracują mniej niż osoby zatrudnione na etacie? Przekonasz się, oglądając drugi odcinek Biznesowego Quizu.

Czytaj

Inspiracje

Gdy robisz w biznesie zwrot o 180 stopni – obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Przedsiębiorcy są przyzwyczajeni do walki o swoją firmę, nawet w najtrudniejszych realiach. I zwykle do tego ich zachęcamy: żeby się nie poddawali. Czasem jednak po prostu nie warto się męczyć i stawać na rzęsach.

Czytaj

Inspiracje

„W tym miejscu spełniamy marzenia o własnej stajni rajdowej i szczęśliwym rodzinnym życiu” – Barbara Szwarc [obejrzyj WIDEO z cyklu CORAZ LEPSI PRZEDSIĘBIORCY. Kulisy budowania biznesu]

Jest coś, czemu przedsiębiorca musi stawiać czoła niemal codziennie – ZMIANY. Barbara Szwarc radzi sobie z tym wyzwaniem bezbłędnie, a jej odwaga i otwartość na nowe imponują.

Czytaj