Inspiracje

Ta jedna umiejętność może odmienić Twój biznes – obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Aleksandra Wojciechowska
Michał Bugno


Alicja Doering, właścicielka dwóch gabinetów – kosmetologicznego Professional & Beauty i podologicznego PodoProfessional. Pracowała po 12-13 godzin dziennie, niemal nie widując dziecka i męża. Nie miała też czasu, żeby pomyśleć o sobie, co szybko odbiło się na jej zdrowiu.

W firmie panował chaos. Pani Alicja miała problem z zarządzaniem gabinetem, personelem i cenami. Czuła się niewolnikiem w swojej własnej pracy, jednocześnie wiedziała, że to obłęd, ale nie widziała drogi wyjścia.

Miała świadomość, że pracownicy lubią wiedzieć, jaki jest ich zakres obowiązków, co mają do zrobienia, tymczasem tego właśnie brakowało w jej firmie.

Nie brakowało jej jednak odwagi, zaangażowania i chęci do zmiany sytuacji, w której się znalazła.

3 lekcje, które najbardziej wpłynęły na rozwiązanie problemów naszej Coraz Lepszej Przedsiębiorczyni

Pani Alicja natknęła się na szkolenia Coraz Lepszej Firmy, w momencie, gdy najbardziej tego potrzebowała. W nagraniu, które dołączyliśmy do tego artykułu, wspomniała o 3 materiałach, które miały największy wpływ na zaprowadzenie porządku w jej gabinetach.

O jakich materiałach Coraz Lepszej Firmy mowa?

  1. “5 reguł skutecznego delegowania zadań” – lekcja 4 z Programu Rozwoju
  2. “Porozmawiajmy o pieniądzach” – lekcja 20 z Programu Rozwoju
  3. “Musimy porozmawiać. Komunikacja z pracownikami krok po kroku” – szkolenie online

Każdy z tych materiałów pomógł Pani Alicji przejąć kontrolę nad chaosem panującym w firmie i zająć się zarządzaniem gabinetami na poważnie i ze świadomością, że robi to skutecznie.

Jak wygląda jej sytuacja dzisiaj?

Alicja Doering opowiada w nagraniu, że ustandaryzowała najważniejsze procesy w firmie, od dress code’u po posprzedażową obsługę klienta.

To, co się zmieniło to jej postrzeganie własnej firmy, dziś czuje, że prowadzi poważną działalność, a zapanowanie nad najważniejszymi procesami firmowymi, pomagają jej zbliżać się do swojego celu – prowadzenia franczyzowych gabinetów.

A jak jest u Ciebie?

Też chcesz rozwinąć swoją firmę i zadbać o procedury, które uwolnią Twój czas i dadzą poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji pracownikom?

Być może też zmagasz się z brakiem czasu dla rodziny, a w Twojej firmie panuje chaos?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zadbać o najważniejsze procesy firmowe, by działać efektywnie i stabilnie bez Twojego ciągłego nadzoru, kliknij i przekonaj się, czym jest Program Rozwoju Coraz Lepszej Firmy.



Aleksandra Wojciechowska

Social Media Specialist w Coraz Lepszej Firmie. Zajmuje się obszarem social mediów, od kreowania pomysłów, przez tworzenie ich i weryfikowanie, czy treści realizują swoje cele. Dba o to, żeby nasze media społecznościowe nadążały za trendami i były spójne z tym, co dla nas najważniejsze - wartościami, misją firmy i potrzebami naszych klientów.

Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.