Artykuły autorstwa:
Justyna Królak

Pasjonatka lektur rozwojowych, biznesowych i ciągłego doskonalenia. Przez wiele lat szefowa Klubu Książki Tolle.pl. Prywatnie jest szczęśliwą żoną Coraz Lepszego Szefa.

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Burza w twojej głowie. Przerwij błędne koło negatywnych myśli, David A. Clark – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Czujesz się czasem tak, jakby kontrolę nad Tobą przejęły natrętne, negatywne myśli, które niczym wielkie, czarne chmury wiszą nad Tobą i nie chcą odejść, podczas gdy Ty wciąż wypatrujesz słońca? Wpadasz w wir zamartwiania się o najdrobniejsze rzeczy w Twoim życiu i nie możesz się z tego wyzwolić?

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Konieczne zakończenia, Henry Cloud – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Zakończenia w naturalny sposób wpisano w nasze życie, jak nić, która przeplata się przez wszystkie wątki. Są takie sprawy, które umierają w sposób naturalny, są też takie, które musimy zabić, nawet jeśli brzmi to brutalnie. Niewątpliwie widać, że zakończenia są integralną częścią naszego życia, ale są też wymogiem tego, żeby się rozwijać.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe, Cal Newport – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Jeśli siedzisz w światku rozwoju osobistego, to na pewno zetknąłeś się z popularną radą w stylu „znajdź swoją pasję”, „musisz znaleźć swoją pasję” albo – w innej wersji – „rób to, co kochasz”. Cal Newport twierdzi, że rada „kieruj się swoją pasją” jest niebezpieczna i ma bardzo poważne wady.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje

Cyfrowy minimalizm. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie, Cal Newport – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Technologia nie jest zła sama w sobie, problemem jest to, jak z niej korzystamy. W dzisiejszej recenzji przedstawię sposób poradzenia sobie z uzależnieniem czy przytłoczeniem technologiami, jaki daje nam Cal Newport w swojej książce Cyfrowy minimalizm, proponując swoim czytelnikom gotową filozofię korzystania z technologii.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmian, Stephen Guise – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

I jak niby w tym wszystkim mają nam pomóc dobre nawyki, zwłaszcza te elastyczne, które proponuje nam w swojej książce Stephen Guise? Po co nam w ogóle nawyki? Czy takie nawykowe działanie nie ogranicza naszej wolności? Może więcej szczęścia przyniosłoby nam podejście typu „robię to, co chcę, kiedy chcę i jak chcę”?

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje

Dogadać się z innymi, czyli porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji, Joanna Berendt, Agnieszka Kozak – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Oj, chciałoby się czasem, żeby był taki „magazyn z przyjaciółmi” albo „magazyn z pracownikami”, w którym moglibyśmy kupić dojrzałego emocjonalnie i gotowego do pracy pracownika (i nie tylko pracownika ;)), przy którym nie trzeba się już będzie napracować i poświęcać mu czasu…

Czytaj

Efektywność

Efektywność osobista 4x4, Wiktor Siegel – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

W dzisiejszej gorączce życia bardzo, bardzo często zapominamy o zadawaniu sobie takich pytań. Dokąd ja w ogóle zmierzam? Czy na pewno tam, gdzie chciałabym się znaleźć za ileś lat? Czy to, co robię teraz, czemu poświęcam czas, doprowadzi mnie do tego miejsca? Przecież czasu, który płynie, już nie odzyskam...

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Psychologia konfliktów, Stanisław Chełpa, Tomasz Witkowski

Jaki jest właściwy sposób podchodzenia do konfliktów? Czy istnieje w ogóle coś takiego jak „właściwy sposób” w tym przypadku? Jak powinieneś je traktować, skoro już samo słowo „konflikt” wywołuje raczej negatywne skojarzenia – to coś burzliwego, gniewnego, trudność, z którą musisz się zmierzyć.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Siła różnic w zespole, Anna Sarnacka-Smith – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Dlaczego w pracy czasami jest tak trudno, że ma się jedynie ochotę rzucić wszystko i trzasnąć drzwiami? Dlaczego czasem jest tak niesprawiedliwie? Dlaczego to, co robimy, wydaje się często bez sensu? Skąd się bierze przemęczenie? Dlaczego mamy już tak dość, że ratuje nas tylko myśl o zbliżającym się urlopie?

Czytaj

Strategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy – Własna firma krok po kroku, Grzegorz Krzemień

Na polskim rynku jest mnóstwo książek biznesowych, z których możemy czerpać wiedzę i inspiracje. Niestety, wiele z nich, zwłaszcza tych zagranicznych, oddaje amerykańską rzeczywistość i odnosi się do korporacji.

Czytaj