Artykuły z kategorii:
Zarządzanie zespołem

Strategia Zarządzanie zespołem

Pracownicy jak pionki na szachownicy? Obejrzyj WIDEO z cyklu Biznesowy Szach-Mat #2. Wideoblog Pawła Królaka

Wielu początkującym szachistom wydaje się, że pionki to najmniej istotne elementy w szachach. Że tylko zajmują miejsce na szachownicy i pierwsze, co trzeba zrobić, rozpoczynając partię, to szybko je odsunąć, żeby do gry mogły wejść te „prawdziwe” figury.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Co najbardziej motywuje pracowników do pracy?

Pieniądze to ważny czynnik motywacyjny, ale… nie jedyny. Uczciwe wynagrodzenie to po prostu podstawa, jak oddychanie. Ale by pracownicy, czuli się naprawdę zmotywowani, potrzebujesz czegoś więcej. I tu mam dla Ciebie świetną wiadomość: to COŚ zwykle nic nie kosztuje.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Ten jeden czynnik sprawi, że Twoi pracownicy będą chcieli zostać w Twojej firmie na dłużej! | Biznesowy Quiz #4

Wiesz, że utrata dobrego pracownika może kosztować Cię od 150% do 200% jego rocznego wynagrodzenia?! To nie są liczby wzięte z kapelusza, to wynik badania Stevena Taylora, zamieszczony w jednej z branżowych publikacji.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Drive, Daniel H. Pink – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Drive autorstwa Daniela H. Pinka to jedna z tych książek, po przeczytaniu których zaczynasz zastanawiać się, dlaczego – do jasnej Anielki – od lat stoisz nad swoimi pracownikami z kijem i marchewką. Czasy mikrozarządzania w biznesie mamy już przecież dawno za sobą. Pozwól, że opowiem Ci, jak możesz to zrobić.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Jak właściwie krytykować swoich pracowników, aby nie popełniali błędów?

Jak doprowadzić do tego, aby pracownik wykonywał swoją pracę bezbłędnie? Jak uniknąć sytuacji, w której wciąż wskazuje się pracownikowi błędy, a on z uporem maniaka nadal je popełnia? Jak to zrobić, by nie musieć tysiąc razy tłumaczyć tego samego?

Czytaj

Zarządzanie zespołem

„Pracownicy wiedzą, że mogą mi zaufać” – rozmowa z Rafałem Chmielewskim

Kiedy Rafał Chmielewski pracował w korporacji, dawano mu do zrozumienia, że jest tylko trybikiem w maszynie, który w każdej chwili można wymienić. Dlatego postanowił, że nie pozwoli, by w jego własnej firmie pracownicy kiedykolwiek odnieśli podobne wrażenie. I znalazł sposób, by to postanowienie zrealizować.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu, Andrzej Jacek Blikle – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Gdyby ktoś wpadł kiedyś na pomysł nakręcenia filmu o Andrzeju Bliklem, byłaby to historia w klimacie „Szeregowca Ryana” i „Wilka z Wall Street”.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Jak delegować pracownikom zadania? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE ABC. Porady ekspertów Coraz Lepszej Firmy

Nie wyrabiasz się z robotą i myślisz o tym, żeby zacząć delegować pracownikom zadania, albo o tym, by delegować znacznie więcej i skuteczniej niż do tej pory?

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Jak zwolnić pracownika? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE ABC. Porady ekspertów Coraz Lepszej Firmy

Stało się. Podjąłeś decyzję, że tego człowieka musisz zwolnić. Niezależnie od tego, jaki jest powód, sama rozmowa raczej nie będzie najprzyjemniejsza. Powiedzmy sobie szczerze, zwolnienie pracownika, to jedno z najtrudniejszych zadań, z jakimi musi się zmierzyć przedsiębiorca.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Czy chwalisz swoich pracowników? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWY QUIZ. Sprawdź swoją wiedzę o biznesie

Być może zatrudniasz w swojej firmie ludzi w różnym wieku – bardzo młodych, ale też i przedstawicieli starszego pokolenia. Jak sądzisz, którym bardziej zależy na tym, żebyś doceniał ich pracę? To pytanie zadaliśmy w pierwszym odcinku Biznesowego Quizu.

Czytaj