Inspiracje

Ta jedna umiejętność może odmienić Twój biznes – obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Aleksandra Wojciechowska
Michał Bugno


Życie przedsiębiorcy to nieustanny maraton.

Zwykle tonie w bieżączce, jednocześnie ma milion ważnych decyzji do podjęcia, a w dodatku to od niego wszyscy oczekują rozwiązań.

Mówi się, że nie istnieje taki obszar pracy, nad którym właściciel firmy nie powinien czuwać. Co w takiej sytuacji może zrobić przedsiębiorca, który poza pracą ma jeszcze żonę, dzieci, przyjaciół?

Krystian Szymichowski, bohater naszego najnowszego odcinka Biznesowych Inspiracji przeszedł trudną i wyboistą drogę. Jego serce dwukrotnie przestało bić, życie rodzinne wisiało na włosku…

Co wtedy zrobił?

Wykazał się odwagą, zaufaniem i zaangażowaniem, walcząc do ostatniej chwili.

Ale dlaczego sytuacja była aż tak dramatyczna? A przede wszystkim, w jaki sposób pan Krystian skutecznie rozwiązał swój problem? Dowiesz się tego z najnowszego odcinka Biznesowych Inspiracji.

Gdy firma przynosi straty, zdrowie się sypie, a życie rodzinne wisi na włosku

Pan Krystian od zawsze interesował się budownictwem. Po licznych doświadczeniach postanowił założyć własną firmę (bliżej poznasz tę historię tutaj). Szybko jednak okazało się, że prowadzenie firmy i jednoczesne bycie pracownikiem tej firmy to prosta droga do… kłopotów.

Firma KDE Construction nie tylko nie przynosiła zysków finansowych, ale przynosiła straty.

Serce pana Krystiana zatrzymało się dwukrotnie… z przepracowania.

Życie rodzinne zawisło na włosku – żona wyprowadziła się z domu, córka zaczęła się go bać, a w jego portfelu zostało jedynie 1000 zł.

Sytuacja stała się naprawdę dramatyczna.

Zupełnie przypadkiem Krystian Szymichowski natknął się na reklamę Coraz Lepszej Firmy. Jak sam twierdzi, „nie mając nic do stracenia”, zgłosił się do Programu Rozwoju Coraz Lepszej Firmy.

Jak jedna decyzja może wpłynąć na resztę życia przedsiębiorcy?

Chęć odmiany własnego życia sprawiła, że pan Krystian nie tylko z uwagą przysłuchiwał kolejne lekcje Programu Rozwoju, ale przede wszystkim skrupulatnie je… WDRAŻAŁ.

Jak sam mówi, przełomem okazała się lekcja 5, o której więcej opowiada w dzisiejszych Biznesowych Inspiracjach. Wdrożenie wiedzy z tej lekcji pozwoliło mu zyskać więcej czasu na odpoczynek i dla rodziny.

Jak wygląda jego sytuacja dzisiaj?

Obejrzyj Biznesowe Inspiracje i sprawdź. Zdradzimy tylko, że Krystian Szymichowski pracuje ok. 5 godzin dziennie, uporał się z problemami zdrowotnymi, zaopiekował się relacjami rodzinnymi i z dumą prowadzi swoją firmę.

A jak jest u Ciebie, Drogi Przedsiębiorco?

Być może też zmagasz się z brakiem czasu na odpoczynek, dla rodziny lub na dowolne przyjemności?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ruszyć z miejsca i sprawić, by firma działała efektywnie i stabilnie bez Twojego ciągłego nadzoru, kliknij i przekonaj się, czym jest Program Rozwoju Coraz Lepszej Firmy.Aleksandra Wojciechowska

Social Media Specialist w Coraz Lepszej Firmie. Zajmuje się obszarem social mediów, od kreowania pomysłów, przez tworzenie ich i weryfikowanie, czy treści realizują swoje cele. Dba o to, żeby nasze media społecznościowe nadążały za trendami i były spójne z tym, co dla nas najważniejsze - wartościami, misją firmy i potrzebami naszych klientów.

Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.