Artykuły autorstwa:
Maciej Wojtas

Pomaga rodzicom uczyć dzieci i odkrywać życiowe pasje (zobacz: Wojtas.Academy). Wydaje ebooki edukacyjne dla całej rodziny (zobacz: MaciejWojtas.pl). Chcesz czytać więcej jego tekstów? Zapisz się na ten newsletter.

Work-life balance Inspiracje

Takiego artykułu świątecznego na blogu CLF jeszcze nie było…

Normalna rodzina. Ojciec: właściciel niewielkiej firmy. Matka: koordynatorka wszystkiego i wszystkich. Dzieci: bliźnięta, Tomek i Tymek. Czas akcji: grudzień. Co mogło pójść nie tak i dlaczego wszystko?

Czytaj

Inspiracje

Nigdy nie wpadłbyś na te pomysły na biznes. A może jednak?

Jeśli szukasz pomysłów na biznes – to przestań. Mam dla Ciebie porcję informacji, które będą inspiracją do działania. Historia pokazuje, że doskonałe firmy rodzą się czasem z jednej, szalonej na pierwszy rzut oka, myśli. Co przyjdzie do głowy Tobie, kiedy poznasz tych 15 wybranych faktów?

Czytaj

Inspiracje

Pomysły na biznes (zestawienie: sierpień 2023)

Oto kilka informacji znalezionych w różnego rodzaju mediach, które mogą Cię biznesowo zainspirować. Zanim jednak przejdę do meritum, mam 2 uwagi.

Czytaj

Inspiracje

Spójrz tak na swoją firmę, a Twoje życie stanie się ekscytującą przygodą!

Mądrzy ludzie twierdzą, że wszystko jest kwestią podejścia albo odpowiedniej perspektywy. Okazuje się, że prowadzenie firmy, nawet w najnudniejszej branży świata, może być ekscytujące. Wystarczy do tego zaledwie odrobina wyobraźni!

Czytaj

Inspiracje

Jak wymyślić siebie na nowo (w świecie podbijanym przez AI)?

Pamiętam dokładnie moment, w którym po obejrzeniu pewnego filmiku na YouTube zrobiło mi się przez chwilę nieprzyjemnie gorąco. To był poniedziałek, przełom listopada i grudnia 2022 roku. Sugestywne nagranie dotyczyło narzędzi AI. To wtedy uzmysłowiłem sobie, że wkrótce stracę dotychczasową pracę, a moja branża zmieni się nie do poznania.

Czytaj

Inspiracje

Pierwsze z tych słów uzdrowi Twoją firmę, drugie – Ciebie

Poradnikowe książki o biznesie zawierają miliony literek i tysiące zdań. A tymczasem do wprowadzenia dalekosiężnych zmian w firmie albo w życiu wystarczą 2 nieprzyzwoicie niepozorne słowa.

Czytaj

Inspiracje

Słowa, których nie usłyszysz na żadnej konferencji TEDx

Nie usłyszysz ich ze sceny TEDx, ale na szczęście możesz przeczytać je tutaj: na blogu Coraz Lepszej Firmy. Odłóż teraz kawę, jeśli właśnie ją pijesz. Ten artykuł podniesie Ci ciśnienie o wiele bardziej niż jakakolwiek filiżanka kofeiny. Mimo wszystko – miłej lektury!

Czytaj

Inspiracje

Z życzeniami świątecznymi dla fanów CLF było tak…

że niewiele brakowało, a nie byłoby czego życzyć i komu świętować. Chociażby dlatego, że wydarzenia 2022 roku mogły potoczyć się w jeszcze gorszą stronę. Na szczęście – wciąż tu jesteśmy. Pracujemy, prowadzimy firmy, działamy. I życzymy sobie, żeby tak zostało. Ale czy to na pewno dobry pomysł, żeby wszystkie nasze życzenia się spełniały?

Czytaj

Inspiracje

O człowieku, który znał potrzeby klientów na wylot (choć nigdy nie prowadził firmy)

Dziś mam dla Ciebie kolejną opowieść. Jej bohaterem jest człowiek, który urodził się na ziemiach polskich w 1878 roku. Ktoś absolutnie nieszablonowy i wymykający się opisom. Autor słów, które powinny dać Ci mocno do myślenia.

Czytaj

Inspiracje

Ten milioner miał 45 razy więcej szczęścia niż rozumu

Jeśli czytasz książki biznesowe, słuchasz podcastów o prowadzeniu firmy albo oglądasz filmy na YouTube prowadzone przez marketingowych guru, to z pewnością zauważyłeś/zauważyłaś jedną (dziwną) prawidłowość. Przykłady biznesowe, na które powołują się autorzy, często są zawężone do dosłownie kilku nazwisk.

Czytaj