Efektywność Work-life balance Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Pełnia Twoich możliwości, Brad Stulberg, Steve Magness – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Anna Pudło

Pewnie myślisz sobie, że coś, co nosi tytuł Pełnia Twoich możliwości musi być kolejnym pseudoporadnikiem, amerykańską papką, wynurzeniami certyfikowanego przez internet coacha i – najogólniej mówiąc – stratą czasu… Przy niektórych pozycjach z zakresu zwiększania efektywności pewnie przyznałabym Ci rację, ale nie w tym przypadku.

Książka Pełnia Twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko, osiągnąć cel i uniknąć wypalenia to publikacja, która opiera się na badaniach oraz historiach spełnionych naukowców, artystów i sportowców. Na czystej praktyce.

Analizy tych badań i historii dokonali Brad Stulberg (autor felietonów na temat zdrowia oraz naukowych badań ludzkiej wydajności, publikowanych w Forbes, Harvard Public Health Review, Runner’s World) oraz Steve Magnes (trener biegaczy światowej czołówki, który proponowane w książce techniki wykorzystuje, przygotowując sportowców do mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich)... Nie da się ukryć, że TAKI duet ABSOLUTNIE MUSI zapewnić czytelnikowi solidną lekturę i konkretne przykłady.

Przyjrzyjmy się zatem kilku głównym tematom poruszanym w książce, abyś mógł ocenić, na ile wskazówki w nich zawarte będą dla Ciebie wartościowe.

Przeczytaj, a zrozumiesz lepiej:

 • na czym polega pełnia Twoich możliwości…
 • ...z jakimi pojęciami i teoriami jest ona związana i...
 • ...jak możesz odnaleźć ją w sobie i pobudzić do działania.


Chcesz pobudzić pełnię Twoich możliwości? Skoncentruj się na jednej rzeczy!

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że teoria wielozadaniowości i korzyści, jakie za sobą niesie, została obalona. Profesor Earl Miller – neurolog z Massachusetts Institute of Technology – podkreśla, że nasz mózg nie jest przygotowany do multitaskingu.

Mówiąc najprościej – jeśli wydaje nam się, że robimy kilka rzeczy na raz, to mamy rację... wydaje nam się. Tak naprawdę nasz mózg przełącza się z jednego zadania na drugie, a to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdolności poznawcze. W ten sposób obniża się nasza zdolność do kreatywnego myślenia, a samo myślenie niezwykle się „spłyca”.

Devora Zack, autorka książki pt. Singletasking: Get More Done – One Thing at a Time, doszła do jeszcze bardziej przerażających wniosków. Według niej wielozadaniowość sprawia, że nasz mózg się KURCZY, a tym samym obniża się nasze IQ!

To jeszcze nie koniec… Według badaczy z Uniwersytetu Michigan w czasie wykonywania wielu czynności na raz, nasza wydajność zmniejsza się aż o 40%!

Jak sam widzisz, wielozadaniowość to nie jest droga do osiągnięcia sukcesu. Według autorów książki Pełnia Twoich możliwości jedynym rozwiązaniem, aby osiągnąć sukces w jakiejś dziedzinie, jest rozwijanie zdolności GŁĘBOKIEJ KONCENTRACJI oraz doskonalenie metod PERFEKCYJNEGO TRENINGU. Jak to zrobić i jakie to konkretnie metody, tego dowiesz się już z samej książki.

Ale zanim po nią sięgniesz, pozwól, że pokrótce opowiem Ci o jej najważniejszych założeniach…

Chcesz odnieść sukces? Naucz się odpoczywać!

Na początek garść informacji:

 • Odpoczynek nie polega tylko na leniuchowaniu – to proces NIEZBĘDNY do rozwoju.
 • 60% osób, które w ciągu pracy zdecydowały się na krótki spacer, zwiększyło swoją kreatywność.
 • 25-minutowa drzemka zwiększa zdolność oceny sytuacji o 35%.
 • 40% kreatywnych pomysłów objawia się w wolnych chwilach.

Jaki z tego wniosek?

Jeśli chcesz odnieść sukces, naucz się odpoczywać!

Tak, wiem, że przedsiębiorcy nie odpoczywają, bo pracują 24/7, jednak WYBITNI PRZEDSIĘBIORCY (a wierzę, że takim właśnie chcesz być) pokroju Billa Gatesa odpoczywają regularnie, bo są świadomi potęgi regeneracji (Gates na przykład raz na jakiś czas wyjeżdża na tydzień i totalnie odcina się od swoich biznesów, aby kontemplować w ciszy).

Żeby było jasne: oczywiście sam odpoczynek nie gwarantuje sukcesu. Sukces osiągniesz dopiero wtedy, gdy odcinki intensywnej pracy będziesz przeplatał przerwami regeneracyjnymi. To umożliwi zachowanie fizycznej, poznawczej i emocjonalnej energii, która jest potrzebna do osiągania najlepszych wyników.

Zapamiętaj zatem równanie: OBCIĄŻENIE + ODPOCZYNEK = ROZWÓJ.

To nie wyssana z palca mądrość, ale wyniki badań oraz przykłady z życia ludzi, którzy osiągają maksimum swoich możliwości oraz sukcesy przez całe swoje życie, a nie tylko od zrywu do zrywu.

W książce Pełnia Twoich możliwości znajdziesz konkretne wskazówki, w jaki sposób odpoczywać i się regenerować, a co najważniejsze, dowiesz się, dlaczego powinieneś to robić i jak destrukcyjnie na Twój organizm wpływa brak odpoczynku.

Czego jeszcze nauczy Cię Pełnia Twoich możliwości?

Z książki dowiesz się również:

 • dlaczego tylko wyzwania na granicy wytrzymałości pchają nas do przodu,
 • jak zapanować nad stresem, który pojawia się, gdy masz do wykonania trudne zadanie,
 • co zrobić, jak dopada Cię twórcza blokada,
 • w jaki sposób płodni pisarze wprowadzają swój umysł w stan, który pozwala im pisać tysiąc słów dziennie,
 • w jaki sposób słynni muzycy szykują się do występów przed tysiącami rozwrzeszczanych fanów,
 • jak najlepsi olimpijczycy przygotowują swoje ciała i umysły do rywalizacji na największych stadionach świata,
 • dlaczego powinieneś mądrze dobierać swoje towarzystwo,
 • dlaczego musisz dawać, czyli działać na rzecz innych, aby uniknąć wypalenia...

… oraz wiele, wiele innych, niezwykle praktycznych i życiowych rozwiązań.

Hit czy kit?

Książka Pełnia Twoich możliwości to zestaw porad i wskazówek, których wdrożenie ochroni Cię przed wypaleniem oraz pomoże osiągnąć sukces. W morzu jałowych poradników ta pozycja zdecydowanie się wyróżnia – znajdziesz w niej wiele konkretów, które – gdy będziesz je regularnie stosował – poprawią jakość Twojego życia. Największą wartością jest to, że wszystkie opisane w książce metody wynikły z doświadczenia – autorzy nie teoretyzują i nie terapeutyzują, a opierają się na faktach i sprawdzonej wiedzy.

Jeżeli chcesz się rozwijać, zdobywać kolejne szczyty swoich możliwości, nauczyć się pokonywać największe trudności oraz dążysz do tego, żeby być człowiekiem spełnionym – to dla Ciebie lektura obowiązkowa.


Brad Stulberg i Steve Magness – o autorach
Brad Stulberg i Steve Magness są autorami (między innymi Pełnia Twoich możliwości, The Passion Paradox oraz The Practice of Groundedness) i coachami, którzy specjalizują się w zagadnieniach związanych z rozwojem i samoświadomością.

Na co dzień wspierają znanych sportowców i managerów największych firm. W portfolio ich klientów znajduje się między innymi NBA, NHL, MLB oraz NASA.

Pełnia twoich możliwości

Chcesz wejść na wyższy poziom?

Pobierz listę 52 książek biznesowych
na 52 tygodnie roku


Co zyskasz:

 • spokój – przestaniesz się zastanawiać, co czytać,
 • prestiż – dołączysz do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes,
 • pewność – znajdziesz w tych książkach porady, które można wykorzystać w polskich realiach małej firmy, a nie w oderwanych od rzeczywistości światowych korporacjach.

52ksiazki_form2


Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Pudło

Nadzoruje realizację strategii Coraz Lepszej Firmy i doradza Klientom w zakresie zwiększania efektywności i wydajności ich pracy. Uwielbia patrzeć, jak działania Coraz Lepszej Firmy realnie pomagają przedsiębiorcom i zmieniają ich firmy w dobrze naoliwione maszyny.