Efektywność Work-life balance Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy – Pełnia Twoich możliwości, Brad Stulberg, Steve Magness

Anna Pudło

Pewnie pomyślisz – kolejny pseudoporadnik, amerykańska papka, wynurzenia certyfikowanego przez internet coacha, strata czasu… Przy niektórych pozycjach z zakresu zwiększania efektywności pewnie przyznałabym Ci rację, ale nie w tym przypadku. Pozycja Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko, osiągnąć cel i uniknąć wypalenia to książka, która opiera się na badaniach oraz historiach spełnionych naukowców, artystów i sportowców.

Analizy tych badań i historii dokonali Brad Stulberg – autor felietonów na temat zdrowia oraz naukowych badań ludzkiej wydajności, publikowanych w “Forbes”, “Harvard Public Health Review’’, “Runner’s World’’ oraz Steve Magnes – trener biegaczy światowej czołówki, który proponowane w książce techniki wykorzystuje, przygotowując sportowców do mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Przyjrzyjmy się zatem kilku głównym tematom poruszanym w książce, abyś mógł ocenić, na ile wskazówki w nich zawarte będą dla Ciebie wartościowe.

(Poniżej ciąg dalszy artykułu...)

Chcesz odnieść sukces? Skoncentruj się na jednej rzeczy!

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że teoria wielozadaniowości i korzyści, jakie za sobą niesie, została obalona. Profesor Earl Miller, neurolog z Massachusetts Institute of Technology, podkreśla, że nasz mózg nie jest przygotowany do multitaskingu. Jeśli wydaje nam się, że robimy kilka rzeczy na raz, to fakt – wydaje nam się. Tak naprawdę nasz mózg przełącza się z jednego zadania na drugie, a to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdolności poznawcze. W ten sposób obniża się nasza zdolność do kreatywnego myślenia, a samo myślenie niezwykle się “spłyca”.

Devora Zack, autorka książki pt. Singletasking: Get More Done – One Thing at a Time, doszła do jeszcze bardziej przerażających wniosków. Według niej wielozadaniowość sprawia, że nasz mózg się KURCZY, a tym samym obniża się nasze IQ!

To jeszcze nie koniec… Według badaczy z Uniwersytetu Michigan w czasie wykonywania wielu czynności na raz, nasza wydajność zmniejsza się aż o 40%!

Jak sam widzisz, wielozadaniowość to nie jest droga do osiągnięcia sukcesu. Według autorów Pełni Twoich możliwości jedynym rozwiązaniem, aby osiągnąć sukces w jakiejś dziedzinie, jest rozwijanie zdolności GŁĘBOKIEJ KONCENTRACJI oraz doskonalenie metod PERFEKCYJNEGO TRENINGU. Jak to zrobić i jakie to konkretnie metody, tego dowiesz się już z samej książki.

Chcesz odnieść sukces? Naucz się odpoczywać!

Na początek garść informacji:

 • Odpoczynek nie polega tylko na leniuchowaniu – to proces NIEZBĘDNY do rozwoju.
 • 60% osób, które w ciągu pracy zdecydowały się na krótki spacer, zwiększyło swoją kreatywność.
 • 25-minutowa drzemka zwiększa zdolność oceny sytuacji o 35%.
 • 40% kreatywnych pomysłów objawia się w wolnych chwilach.

Jaki z tego wniosek? Chcesz odnieść sukces? Naucz się odpoczywać! Tak, wiem, że przedsiębiorcy nie odpoczywają, bo pracują 24/7, jednak wybitni Przedsiębiorcy (a wierzę, że takim właśnie chcesz być) pokroju Billa Gatesa odpoczywają regularnie, bo są świadomi potęgi regeneracji (Gates na przykład raz na jakiś czas wyjeżdża na tydzień i totalnie odcina się od swoich biznesów, aby kontemplować w ciszy).

Żeby było jasne: oczywiście sam odpoczynek nie gwarantuje sukcesu. Sukces osiągniesz dopiero wtedy, gdy odcinki intensywnej pracy będziesz przeplatał przerwami regeneracyjnymi. To umożliwi zachowanie fizycznej, poznawczej i emocjonalnej energii, która jest potrzebna do osiągania najlepszych wyników.

Zapamiętaj zatem równanie: Obciążenie + odpoczynek = rozwój.

To nie wyssana z palca mądrość, ale wyniki badań oraz przykłady z życia ludzi, którzy osiągają maksimum swoich możliwości oraz sukcesy przez całe swoje życie, a nie tylko od zrywu do zrywu.

W książce znajdziesz konkretne wskazówki, w jaki sposób odpoczywać i się regenerować, a co najważniejsze, dowiesz się, dlaczego powinieneś to robić i jak destrukcyjnie na Twój organizm wpływa brak odpoczynku.

Co jeszcze?

Z książki dowiesz się również:

 • dlaczego tylko wyzwania na granicy wytrzymałości pchają nas do przodu,
 • jak zapanować nad stresem, który pojawia się, gdy masz do wykonania trudne zadanie,
 • co zrobić, jak dopada Cię twórcza blokada,
 • w jaki sposób płodni pisarze wprowadzają swój umysł w stan, który pozwala im pisać tysiąc słów dziennie,
 • w jaki sposób słynni muzycy szykują się do występów przed tysiącami rozwrzeszczanych fanów,
 • jak najlepsi olimpijczycy przygotowują swoje ciała i umysły do rywalizacji na największych stadionach świata,
 • dlaczego powinieneś mądrze dobierać swoje towarzystwo,
 • dlaczego musisz dawać, czyli działać na rzecz innych, aby uniknąć wypalenia

oraz wiele, wiele innych, niezwykle praktycznych i życiowych rozwiązań.

Hit czy kit?

Książka Pełnia twoich możliwości to zestaw porad i wskazówek, których wdrożenie ochroni Cię przed wypaleniem oraz pomoże osiągnąć sukces. W morzu jałowych poradników ta pozycja zdecydowanie się wyróżnia – znajdziesz w niej wiele konkretów, które – gdy będziesz je regularnie stosował – poprawią jakość Twojego życia. Największą wartością jest to, że wszystkie opisane w książce metody wynikły z doświadczenia – autorzy nie teoretyzują i nie terapeutyzują, a opierają się na faktach i sprawdzonej wiedzy.

Jeżeli chcesz się rozwijać, zdobywać kolejne szczyty swoich możliwości, nauczyć się pokonywać największe trudności oraz dążysz do tego, żeby być człowiekiem spełnionym – to dla Ciebie lektura obowiązkowa.

Pełnia twoich możliwości

Chcesz wejść na wyższy poziom?
Pobierz listę 52 książek biznesowych
na 52 tygodnie roku


Co zyskasz:

 • spokój – przestaniesz się zastanawiać, co czytać,
 • prestiż – dołączysz do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes,
 • pewność – znajdziesz w tych książkach porady, które można wykorzystać w polskich realiach małej firmy, a nie w oderwanych od rzeczywistości światowych korporacjach.

52ksiazki_form2
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Pudło

Nadzoruje realizację strategii Coraz Lepszej Firmy i doradza Klientom w zakresie zwiększania efektywności i wydajności ich pracy. Uwielbia patrzeć, jak działania Coraz Lepszej Firmy realnie pomagają przedsiębiorcom i zmieniają ich firmy w dobrze naoliwione maszyny.