Efektywność Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty, Brendon Burchard – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Anna Pudło

Jak to jest, że jedni ludzie osiągają spektakularny sukces, a inni mimo ciężkiej pracy nawet się do niego nie zbliżają? Dlaczego niektórzy ludzie odnoszą sukces szybciej niż inni, a potem potrafią go utrzymać przez lata. Dlaczego niektórzy szybko się wypalają, trwonią cały swój majątek i są nieszczęśliwi? Czy ludzie, którzy odnoszą spektakularne sukcesy, są jakimiś „nadludźmi”? Czy zwykły człowiek może stać się człowiekiem wybitnym i osiągnąć sukces?

Na te i wiele więcej pytań odpowiada w swojej najnowszej książce Brendon Burchard, autor bestsellerów New York Timesa specjalizujący się w dziedzinie motywacji i wysokiej skuteczności, jeden z najlepszych trenerów internetowych w historii (według serwisu Oprah.com). Z jego materiałów szkoleniowych skorzystało do tej pory ponad 1,6 miliona ludzi, w tym menedżerowie spółek z listy Fortune500, ludzie rozrywki, olimpijczycy oraz światowej klasy eksperci.

Porozmawiajmy o tym, czego możesz nauczyć się od tego mądrego człowieka.

Przeczytaj, a zrozumiesz lepiej:

 • na czym polegają skuteczne nawyki,
 • jak osiągnąć w życiu wszystko to, o czym marzysz i...
 • ...dlaczego Brendon Burchard jest człowiekiem, który zmieni Twoje życie.


W książce pt. Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty Brendon Burchard pokazuje, co zrobić, aby osiągnąć nie tyle jednorazowy sukces, co wysoką skuteczność, czyli przez długi czas wspinać się na kolejne poziomy samozadowolenia i sukcesu.

Brendon Burchard obala w niej popularne mity związane z krokami, które trzeba podjąć, aby to się stało – determinacja, siła woli, konsekwentne działanie, naturalne atuty i talenty – to za mało... Są to składniki konieczne, ale nie jedyne… Aby osiągnąć wysoką skuteczność, potrzeba czegoś więcej niż pasji i wysiłku…

Mówiąc najprościej – to nawyki, które należy przyswoić, aby zmienić swoje życie na lepsze… Porozmawiajmy o nich.

Brendon Burchard i Twoje nowe nawyki

Doskonałość jest sztuką, w której biegłość osiąga się za sprawą ćwiczeń i kształtowania nawyków. Nie postępujemy właściwie z racji posiadania określonych cnót czy doskonałości, lecz raczej osiągamy cnotę i doskonałość poprzez to, że postępujemy właściwie. Jesteśmy tym, co robimy w sposób powtarzalny. Doskonałość to zatem nie czyn, lecz nawyk – to słowa Arystotelesa, które Brendon Burchard uczynił mottem swojej książki.

Autor uważa, że osoby, które chcą osiągnąć wysoką skuteczność, powinny wykształcić w sobie nowe nawyki. Nawyki, które stanowią źródło przewagi konkurencyjnej, dzięki którym nawet człowiek przeciętny może osiągnąć sukces. Co istotne, muszą to być nawyki świadome – trzeba podjąć świadomą decyzję o ich kształtowaniu, przyswoić je i raz po raz do nich wracać, aby wzmacniać swój charakter i ciągle upewniać się, czy jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu i czy przypadkiem z niej nie zbaczamy.

Zastanawiasz się pewnie, jakie to nawyki i skąd Brendon Burchard ma pewność, że to te właściwe, czyli te, które doprowadzają ludzi do sukcesu? Autor wyodrębnił je na podstawie 20 lat badań nad ludźmi wysoce skutecznymi – przeprowadzał z nimi wywiady, prosił o wypełnianie ankiet, badał ich za pośrednictwem narzędzi do oceny kompetencji zawodowych.

W ten sposób powstała lista 6 nawyków, które ludzie wysoce skuteczni – świadomie lub nie – po prostu opanowali. Brendon Burchard te nawyki nazywa High Performance 6, w skrócie HP6.

Oto one:

 1. Dąż do jasności w kwestii własnej tożsamości, zasad nawiązywania kontaktu z innymi oraz źródeł poczucia życiowego sensu.
 2. Wzbudzaj energię, aby utrzymywać odpowiedni poziom koncentracji, wysiłków i dobrostanu.
 3. Wzmacniaj poczucie konieczności w kwestii poziomu uzyskiwanych wyników.
 4. Podnoś produktywność w podstawowej dziedzinie zainteresowań.
 5. Zwiększaj wpływ ludzi wokół siebie, abyś mógł ich skutecznie przekonywać, że warto w Ciebie uwierzyć oraz wesprzeć Twoje wysiłki i ambicje.
 6. Wykazuj się odwagą poprzez wyrażanie swoich poglądów, podejmowanie śmiałych działań i obronę interesów własnych i cudzych nawet w obliczu strachu, niepewności lub zmienności sytuacji.

Być może wydaje Ci się, że część z tych nawyków już posiadasz... W takim razie szczerze gratuluję! ;)

Warto jednak sięgnąć do książki i dowiedzieć się, w jaki sposób możesz te nawyki rozwinąć i doprowadzić do perfekcji. Zanim jednak zaczniesz pracę nad nimi, Burchard poleca wykonać darmowy test, którego wyniki pokażą Ci, co robisz dobrze, a nad czym jeszcze powinieneś popracować. Po wypełnieniu testu zyskasz też dostęp do darmowych materiałów autorstwa Brendona Burcharda. Test dostępny jest w języku angielskim.

Hit czy kit?

Książka Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty (niech Cię to nie przerazi) liczy blisko 500 stron, a jej przeczytanie zajmie Ci zapewne kilka dni… Nie będzie to jednak czas stracony. Każda minuta poświęcona na jej czytanie powinna zwrócić się po stokroć.

Brendon Burchard dokładnie opisuje sposoby na to, jak należy wdrażać w życie poszczególne nawyki. Wiadomo, że ich wykształcenie będzie wymagało od Ciebie dużej samodyscypliny i determinacji, ale stawka jest naprawdę wysoka i opłaca się o nią zagrać...

Autor obiecuje, że dzięki wykształceniu i przyswojeniu tych nawyków zyskasz „turbodoładowanie” i wiarę w siebie, ponieważ będziesz lepiej wiedział, na czym należy się skupiać i w którą stronę chcesz zmierzać. Będziesz miał pomysł na to, jak po pierwszych sukcesach rozwijać się dalej i nigdy nie przestawać. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której przyjdzie Ci konkurować z ludźmi mającymi na koncie większe osiągnięcia, będziesz dokładnie wiedział, jak się zachować.

Autor chce również, abyś pod koniec tej książki mógł sobie powiedzieć: „w końcu dokładnie wiem, co robić, aby konsekwentnie osiągać najlepsze możliwe rezultaty!. Wierzę, że ze wszystkim potrafię sobie poradzić i już zawsze będę w stanie przezwyciężać przeszkody, które się pojawiają na mojej drodze do sukcesu.

Ja podjęłam rękawicę i zaczynam wdrażać opisane przez Burcharda nawyki skutecznego działania. A Ty się odważysz?

Brendon Burchard – o autorze

Brendon Burchard jest autorem bestsellerów New York Timesa, który specjalizuje się w dziedzinie motywacji i wysokiej skuteczności. Poza tym jest też jednym z najlepszych trenerów internetowych w historii (według serwisu Oprah.com).

Z jego materiałów szkoleniowych skorzystało do tej pory ponad 1,6 miliona ludzi, w tym menedżerowie spółek z listy Fortune500, ludzie rozrywki, olimpijczycy oraz światowej klasy eksperci.


Skuteczne nawyki

Chcesz wejść na wyższy poziom?

Pobierz listę 52 książek biznesowych
na 52 tygodnie roku


Co zyskasz:

 • spokój – przestaniesz się zastanawiać, co czytać,
 • prestiż – dołączysz do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes,
 • pewność – znajdziesz w tych książkach porady, które można wykorzystać w polskich realiach małej firmy, a nie w oderwanych od rzeczywistości światowych korporacjach.

52ksiazki_form2


Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Pudło

Nadzoruje realizację strategii Coraz Lepszej Firmy i doradza Klientom w zakresie zwiększania efektywności i wydajności ich pracy. Uwielbia patrzeć, jak działania Coraz Lepszej Firmy realnie pomagają przedsiębiorcom i zmieniają ich firmy w dobrze naoliwione maszyny.