Strategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Mit przedsiębiorczości, Michael Gerber – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Anna Pudło

Mit przedsiębiorczości to jedna z tych książek, po które możesz sięgnąć kilka razy i wciąż znajdować dla siebie coś zupełnie nowego. Bez względu na to, czy dopiero myślisz o założeniu firmy, czy pozjadałeś w biznesie wszystkie zęby.

Sam zobacz… Pewnie zanim zdecydowałeś się przejść na swoje marzyłeś o tym, że będziesz pracował tylko kilka godzin tygodniowo… Że będziesz zatrudniał pracowników, którzy będą całą robotę wykonywać za Ciebie, a Twoim jedynym obowiązkiem będzie sprawdzanie ich raz na jakiś czas… W wyobraźni widziałeś pewnie, jak szybko i sprawnie Twoja firma się rozwija… Jak dużo pieniędzy zarabia… Widziałeś siebie odpoczywającego na pięknej plaży w jakimś nadmorskim, zagranicznym kurorcie, bez szefa nad głową i bez ciągłego stresu… Widziałeś na swoim koncie miliony...

Spójrz na te oczekiwania z perspektywy czasu. Czy chociażby jedno z nich się spełniło? Czy Twoja firma wygląda dzisiaj tak, jak ją sobie wtedy wyobrażałeś? Wielu pewnie odpowie, że nie. Co w takim razie poszło nie tak? Dlaczego nie zarabiasz milionów? Dlaczego po drodze napotkałeś tyle przeszkód? Dlaczego Twoje założenia stały się tak trudne w realizacji?

Odpowiedź jest prosta: uległeś mitowi przedsiębiorczości, podobnie zresztą jak wielu ludzi zakładających małe firmy. Pozwól więc, że opowiem Ci, co na ten temat ma do powiedzenia Michael Gerber.

Przeczytaj, a zrozumiesz lepiej:

  • na czym polega mit przedsiębiorczości,
  • czy Mit przedsiębiorczości M. Gerbera może zmienić Twój biznes...
  • … i czemu właściwie powinieneś jeszcze dziś zainteresować się tą książką.

Mit przedsiębiorczości M. Gerbera – o co chodzi?

Czym właściwie jest mit przedsiębiorczości?

Michael Gerber definiuje go jako tragiczne w skutkach łudzenie się, że jeżeli ktoś jest specjalistą w danej dziedzinie, to może z powodzeniem prowadzić firmę wyspecjalizowaną w tym zakresie: muzyk otwiera sklep muzyczny, fryzjer – salon fryzjerski, stylista – salon piękności. A wiara w tę zależność to największy błąd, jaki mogłeś popełnić!

Bycie specjalistą nie zagwarantuje, że będziesz posiadał wybitne kwalifikacje do prowadzenia firmy! Sprawi, że do pracy technicznej dojdzie Ci jeszcze wiele innych zadań, z którymi nie miałeś wcześniej do czynienia i których nie potrafisz porządnie wykonać… Zaczniesz pracować coraz dłużej i dłużej, a i tak nie będziesz w stanie wyrobić się ze wszystkim… Twoja firma stanie się całym Twoim życiem… Znasz to?

Zatem porozmawiajmy o tym...

Michael Gerber i jego wiadomość dla przedsiębiorców

Michael Gerber ma dla Ciebie wiadomość – Twoja firma i Twoje życie to dwie całkiem inne rzeczy i czas najwyższy, abyś to sobie uświadomił. Pracuj NAD swoją firmą, a nie W NIEJ, stwórz powtarzalny model biznesowy, który zagwarantuje Ci świadczenie usług, bądź sprzedaż produktów na naprawdę wysokim poziomie.

Pewnie myślisz sobie teraz, że Michael Gerber nie odkrył tą tezą Ameryki. Ale prawda jest taka, że niewielu przedsiębiorców pamięta o niej po założeniu działalności. Sami widzimy to na co dzień w naszej pracy z właścicielami firm – podczas rozmów często poruszają temat przemęczenia, stresu i wypalenia zawodowego I właśnie w takich sytuacjach w mojej głowie pojawiają się lekcje wyniesione z lektury książki.

Mówiąc najprościej – Mit przedsiębiorczości to pozycja, którą powinien poznać każdy, kto prowadzi, bądź dopiero ma pomysł na biznes i zamierza prowadzić działalność gospodarczą.

Sam Gerber swoją książkę nazwał przewodnikiem skierowanym do tych: "dla których tworzenie nadzwyczajnej firmy oznacza nieprzerwane podnoszenie poprzeczki, ciągłe badanie i eksperymentowanie, zmaganie się z siłami wewnętrznymi i zewnętrznymi – słowem, to wszystko, co swoją imponującą różnorodnością, ciągle nowymi niespodziankami i niewiarygodną złożonością nieustannie zadziwia tych z nas, którzy są prawdziwymi poszukiwaczami”.

Jeżeli czujesz, że chcesz wyrwać się z tego błędnego koła, w którym się znalazłeś, jeżeli czujesz, że jesteś gotowy na zmiany i nie boisz się ciężkiej pracy, koniecznie sięgnij po tę książkę i zacznij w końcu był właścicielem swojego biznesu, a nie jego szeregowym pracownikiem!

Mit przedsiębiorczości, okładka książki

Michael Gerber – o autorze

Michael E. Gerber jest założycielem firmy E-Myth Worldwide, która od lat siedemdziesiątych XX wieku pokazuje tysiącom właścicieli i menadżerów małych firm i korporacji na świecie nowe przedsiębiorcze spojrzenie na biznes. Jest również autorem bestsellerów biznesowych (m.in. The E-Myth Physician, The E-Myth Manager, The E-Myth Contractor oraz E-Myth Mastery), a prowadzone przez niego warsztaty i seminaria z przedsiębiorczości przyciągają tłumy spragnionych wiedzy ludzi biznesu.

Chcesz wejść na wyższy poziom?

Pobierz listę 52 książek biznesowych
na 52 tygodnie roku


Co zyskasz:

  • spokój – przestaniesz się zastanawiać, co czytać,
  • prestiż – dołączysz do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes,
  • pewność – znajdziesz w tych książkach porady, które można wykorzystać w polskich realiach małej firmy, a nie w oderwanych od rzeczywistości światowych korporacjach.

52ksiazki_form2


Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Pudło

Nadzoruje realizację strategii Coraz Lepszej Firmy i doradza Klientom w zakresie zwiększania efektywności i wydajności ich pracy. Uwielbia patrzeć, jak działania Coraz Lepszej Firmy realnie pomagają przedsiębiorcom i zmieniają ich firmy w dobrze naoliwione maszyny.