Wywiady

„Stomatolodzy chcą zakładać własne gabinety, bo to jest prestiżowe i wydaje się bardzo dochodowe. Jednak nie do końca wiedzą, z czym to się wiąże od strony biznesowej” – wywiad z Pawłem Szczepaniakiem

W rozmowie z nami wyjaśnia m.in., co jest najważniejsze w prowadzeniu kliniki stomatologicznej i dlaczego lekarz musi wykazać się czasem umiejętnościami sprzedażowymi.

Czytaj

Strategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Mit przedsiębiorczości, Michael Gerber – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Autor: Anna Pudło

Jakie oczekiwania towarzyszyły Ci podczas zakładania firmy? Pewnie marzyłeś o tym, że będziesz pracował tylko kilka godzin tygodniowo… Że będziesz zatrudniał pracowników, którzy będą całą robotę wykonywać za Ciebie, a Twoim jedynym obowiązkiem będzie sprawdzanie ich raz na jakiś czas…

Czytaj

Inspiracje

„Teraz mam kontrolę. Żyje się wygodniej” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Tylko praca, praca i praca – czy tak opisałbyś swoją codzienność? Aldona Łukasik-Zawada, współwłaścicielka Gabinetu Urody i Podologii A&A, również mierzyła się z tym wyzwaniem.

Czytaj

Inspiracje

Jesteś Przedsiębiorcą? Bądź z siebie dumny!

Pan Radek powiedział nam: „Czułem w sobie obowiązek, żeby zająć się firmą taty.” Pani Agnieszka: „My zaczynaliśmy jako ludzie po studiach zupełnie przez przypadek.” Pan Kamil: „Chciałem pokazać, że da się inaczej”. A Ty? Jaką historię Ty byś opowiedział, gdybyśmy zapytali Cię, dlaczego założyłeś firmę?

Czytaj

Inspiracje

„Jak się kończą pieniądze, to zostaje tylko człowieczeństwo” – Aldona Łukasik-Zawada [obejrzyj wideo z cyklu Coraz Lepsi Przedsiębiorcy. Kulisy budowania biznesu]

Aldona Łukasik-Zawada to przedsiębiorczyni, podolog, pasjonatka biegania. W koszulce z napisem „Stopy naprawiam” wystartowała już w wielu zawodach, ale najcięższy okazał się maraton związany z prowadzeniem firmy.

Czytaj

Efektywność

Jak zwiększyć swoją produktywność w pracy? Sprawdź 4 nieoczywiste wskazówki!

Każdy przedsiębiorca marzy o tym, aby firma, którą prowadzi, osiągała sukcesy, realizowała cele i generowała jak największe zyski. A jednym z decydujących czynników, który ma na to wpływ, jest wydajność i produktywność pracujących dla niej ludzi.

Czytaj

Inspiracje

„Gdyby nie te dwa drastyczne ruchy Storm Gray Unit by się nie utrzymało” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Dziś przyglądamy się bliżej problemowi, z którym Dariusz Tylka, właściciel Storm Gray Unit długo nie mógł sobie poradzić. W pewnym momencie koszty prowadzenia jego firmy były dużo większe niż sumy, które wpłacali klienci.

Czytaj

Strategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Sedno strategii. Jak lider może stać się strategiem, Richard P. Rumelt – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Gdyby porównać firmy do barów, to pracownicy dostawaliby na dobry początek dnia drinka składającego się z wizji, misji i celów zawodowych na najbliższe pół roku. A wszystko to oczywiście pięknie przyozdobione wisienką o smaku strategii biznesowej.

Czytaj

Inspiracje

Człowiek, który nigdy nie złożył broni – Dariusz Tylka [obejrzyj wideo z cyklu Coraz Lepsi Przedsiębiorcy. Kulisy budowania biznesu]

Przedsiębiorca. Żołnierz. Góral. Zawsze powtarzamy, że Przedsiębiorcy to ludzie o niespotykanym harcie ducha, ale Dariusz Tylka… Zresztą obejrzyj wideo i sam zobacz.

Czytaj

Inspiracje

Spójrz tak na swoją firmę, a Twoje życie stanie się ekscytującą przygodą!

Mądrzy ludzie twierdzą, że wszystko jest kwestią podejścia albo odpowiedniej perspektywy. Okazuje się, że prowadzenie firmy, nawet w najnudniejszej branży świata, może być ekscytujące. Wystarczy do tego zaledwie odrobina wyobraźni!

Czytaj