Artykuły autorstwa:
Karolina Głogowska

Była redaktorką prowadzącą i wydawczynią w serwisach internetowych Wirtualnej Polski. Jako dziennikarka pisała także dla Onetu i Polskiej Agencji Prasowej. Zajmowała się redakcją powieści, książek poradnikowych i lifestylowych. Współpracowała z Dorotą Wellman przy zbiorze wywiadów pt. „Jak być przyzwoitym człowiekiem?”.
Od 2018 roku pisze i wydaje własne książki. Ma na koncie trzy powieści obyczajowe, które powstały w duecie z Katarzyną Troszczyńską. Jest autorką thrillerów psychologicznych. Interesują ją głównie ważne, kontrowersyjne tematy społeczne i mroczne zakamarki ludzkiego umysłu.

Wywiady

„Firma nam się rozrosła i mam poczucie, że po części jest to zasługa Programu Rozwoju” – wywiad z Magdaleną Świtoń

Magdalena Świtoń przyznaje, że na początku istnienia Dual Coloru borykała się z problemami typowymi dla małych firm. W rozmowie z nami wyjaśnia, dlaczego w jej przypadku milowym krokiem było wprowadzenie procedur, zmiana podejścia do rekrutacji i… rezygnacja z niektórych zleceń.

Czytaj

Wywiady

„Sport uczy, że problem to tylko etap przejściowy” - wywiad z Radosławem Przytulskim

Radosław Przytulski to mistrz Polski w judo kata i członek kadry narodowej. Kiedy opowiada o swojej firmie, trudno uwierzyć, że długo widział się tylko w roli etatowca. Dziś w swoim klubie Sekcja Sport oferuje zajęcia z różnych dyscyplin, na które uczęszcza 600 uczniów, zatrudnia kilkunastu trenerów i spokojnie planuje dalszy rozwój.

Czytaj

Wywiady

„Nie jestem w stanie zliczyć klientów, którzy przychodzą do mnie, bo ktoś nie odbierał od nich telefonu” – wywiad z Magdaleną Szyłko

Od pójścia na żywioł po świadome prowadzenie usystematyzowanej firmy z ambitnymi planami rozwoju. Taką drogę przeszła Magdalena Szyłko, która od 17 lat, wraz z mężem, prowadzi biuro projektowe DSD Architekci.

Czytaj

Wywiady

„Stomatolodzy chcą zakładać własne gabinety, bo to jest prestiżowe i wydaje się bardzo dochodowe. Jednak nie do końca wiedzą, z czym to się wiąże od strony biznesowej” – wywiad z Pawłem Szczepaniakiem

W rozmowie z nami wyjaśnia m.in., co jest najważniejsze w prowadzeniu kliniki stomatologicznej i dlaczego lekarz musi wykazać się czasem umiejętnościami sprzedażowymi.

Czytaj

Wywiady

„Udostępniłem pakiety za 100, 200 i 300 dolarów miesięcznie, tymczasem niektórzy chcieli mi płacić nawet 500 czy 1000 dolarów. To był strzał w dziesiątkę!” – wywiad z Sebastianem Wilgoszem

Jak skalować biznes, który jest niszą w niszy? Czy programiści są trudnymi klientami? I dlaczego usunięcie kilku blokad psychicznych pozwala na natychmiastowe zwiększenie sprzedaży?

Czytaj

Wywiady

„Wiele osób traktuje negocjacje jak konfrontację. Ja pytam: »Co chcesz uzyskać?«. To zaskakuje” – wywiad z Arkadiuszem Pankowskim

Jeśli uczyć się, jak poradzić sobie w trudnych czasach, to od takich ludzi jak Arkadiusz Pankowski. Pierwszą firmę otworzył na studiach, przetrwał dwa poważne kryzysy ogólnoświatowe i wiele mniejszych.

Czytaj


Wywiady

„Poczucie satysfakcji daje mi to, że dla przedsiębiorcy firma wreszcie jest źródłem radości, a nie ciężarem” – wywiad z Franciszkiem Niemyskim

Kocha porządek prywatnie i zawodowo, dlatego zajmuje się wyciąganiem firm z chaosu. Nie uważa się za motywatora, jednak Klienci twierdzą, że nic nie daje takiego kopa do działania, jak konsultacje z Frankiem Niemyskim.

Czytaj

Wywiady

„Kiedy jesteśmy przyciśnięci do ziemi, to nagle uruchamiają się w nas nowe pokłady energii i zaczynamy szukać rozwiązań” – wywiad z Agnieszką Czerwczak

Jak mała, rodzinna firma może mierzyć się z brutalną rzeczywistością branży budowlanej, gdzie kłamstwo i niesłowność są na porządku dziennym? Odpowiedź na to pytanie zna Agnieszka Czerwczak, która razem z mężem prowadzi Marag, przedsiębiorstwo zajmujące się montażem stolarki okiennej i drzwiowej.

Czytaj

Wywiady

„Na mojej wizytówce nie ma podpisu sprzedawca diamentów, tylko dostawca szczęścia” – wywiad z Marcinem Marcokiem

Za około 40 lat wykopiemy ostatni diament. Marcin Marcok, ekspert rynku kamieni szlachetnych i właściciel Mart Diamonds, od 25 lat edukuje Polaków, dlaczego warto i jak inwestować w to ponadczasowe aktywo.

Czytaj