Inspiracje

„Teraz mam kontrolę. Żyje się wygodniej” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Martyna Kosienkowska
Michał Bugno


Tylko praca, praca i praca – czy tak opisałbyś swoją codzienność?
Niestety wielu Przedsiębiorców pozwala, by firma pochłaniała cały ich czas. Aldona Łukasik-Zawada, współwłaścicielka Gabinetu Urody i Podologii A&A, również mierzyła się z tym wyzwaniem.

Jak sobie poradziła? Wszystko zdradza w tym wideo.

Czego możesz się spodziewać?

Utrata kontroli, chaos, pogrążanie się w bieżączce – to była w pewnym momencie rzeczywistość Pani Aldony. Ale nie tylko jej, prawda?

„Był rozwój, ale nie było porządku.
Były sukcesy: coraz więcej klientów, coraz więcej zabiegów, coraz to nowe pracownice… Ale cały czas była gonitwa, naprawdę szybki sprint. W którymś momencie stwierdziłam, że chyba nie tak to powinno wyglądać”.

I to był pierwszy krok w dobrym kierunku – uświadomienie sobie, że życie Przedsiębiorcy naprawdę nie musi się wiązać z końcem życia prywatnego. Dla firmy nie powinien poświęcać domu, rodziny, przyjaciół, pasji. Nie powinien zapominać o jedzeniu i spaniu. Istnieje lepsze wyjście.

„W ciągu jakiejś bezsennej nocy, podczas scrollowania Facebooka, trafiłam na reklamę Programu Rozwoju i przystąpiłam do niego. Przyznam, że to naprawdę był przełom w moim biznesowym życiu.”

To był drugi świetny krok Pani Aldony – sięgnięcie po pomoc. Bo Przedsiębiorca nie wszystko musi wiedzieć, nikt nie uczy nas w szkole, jak radzić sobie z biznesowymi wyzwaniami. A często wystarczy prosta rada i determinacja, żeby wprowadzić ją w życie.

„Kiedy zaczęłam delegować zadania – uczę się tego ciągle i ciągle to ulepszam – okazało się, że pracy jest mniej. Moje pracownice świetnie się sprawdzają. Bardzo się obawiałam, że poczują się zarzucone dużą ilością pracy. Ale dla nich to jest bardzo naturalne. Są wyspecjalizowane w swoich kategoriach, cały czas ich pilnują, jeżeli chodzi o pracę gabinetu. Ja mam to z głowy”.

I to jest trzeci dobry krok – odzyskanie kontroli. Są sprawy, na które nie mamy żadnego wpływu, ale delegowanie zadań pracownikom na pewno do nich nie należy. Naprawdę można się tego nauczyć. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka wskazówek i wszystko się zmienia…

„W gabinecie jestem przez 4 dni w tygodniu. Już nie 6. Mam czas na pracę managerską i zarządczą, której nikt nie zrobi za mnie, a w której, dzięki Coraz Lepszej Firmie, coraz bardziej się odnajduję. Mam czas na bieganie, mam czas dla dzieci, mam czas dla męża. Życie jest bardziej ułożone”.


Też tego dla siebie pragniesz? Sprawdź, czego o delegowaniu zadań Aldona Łukasik-Zawada nauczyła się z Programu Rozwoju. Kliknij w link poniżej i…

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc dzięki Programowi Rozwoju >>Martyna Kosienkowska

Redaktor bloga Coraz Lepszej Firmy. Wcześniej redaktor prowadzący w wydawnictwach biznesowo-marketingowym i medycznym. Prowadziła kilka blogów internetowych, m.in. o e-handlu i zdrowiu. Współpracowała z wydawnictwami uniwersyteckimi, dbając o wysoki poziom językowy książek.

Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.