Wywiady

Szukając najlepszej wersji samego siebie – wywiad z Arkadiuszem Roszakiem

„Przez całe życie zajmuję się projektem, któremu na imię CZŁOWIEK. Wiem, że jest on dobry, ma niesamowity potencjał i może osiągnąć niesłychane rzeczy” – przedstawia się klientom Arkadiusz Roszak, coach i mentor pracujący w zespole ekspertów rozwoju talentów Coraz Lepszej Firmy.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Co zrobić, gdy pracownik przychodzi po podwyżkę? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE ABC. Porady ekspertów Coraz Lepszej Firmy

„Szefie, chciałbym więcej zarabiać”. Niektórym przedsiębiorcom takie zdanie mrozi krew w żyłach. Dla wielu to bardzo niekomfortowa sytuacja.

Czytaj

Inspiracje

Czy zawsze trzeba być konsekwentnym? O trudnej sztuce odpuszczania

Tyle się mówi o rozwoju, ciągłym parciu do przodu, pokonywaniu przeszkód i trudności. Słyszysz, że aby osiągnąć sukces w życiu, musisz być ambitny i nieustępliwy. Walczyć o swoje. Czy w tym wszystkim jest miejsce na odpuszczanie? Czy naprawdę musimy cały czas biec w tym wyścigu? Czy życie musi przypominać ciągłą walkę?

Czytaj

Inspiracje

„Zastanawiałam się, czy zamknąć firmę” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Każdego ranka otwierasz oczy i idziesz do swojej firmy, żeby zawalczyć o nią i o swoje marzenia. Masz wspaniały cel i naprawdę robisz, co w Twojej mocy, żeby go zrealizować. Ale czasem okazuje się… że Twoja moc to za mało.

Czytaj

Wywiady

Czy reklama w lokalnych mediach jest jeszcze skuteczna i jak ją mądrze wykorzystać – wywiad z Juliuszem Markiem

O tym, jak wykorzystać lokalne media do pokazania swojego biznesu, rozmawiamy z Juliuszem Markiem, twórcą Telewizji Elbląskiej i prezesem Stowarzyszenia Nadawców Lokalnych.

Czytaj

Inspiracje

„Nigdy nie powiedziałabym, że będę w takim miejscu” – Monika Miśkowiec [obejrzyj wideo z cyklu Coraz Lepsi Przedsiębiorcy. Kulisy budowania biznesu]

Kiedy w wieku niespełna 18 lat Monika Miśkowiec została mamą dziewczynki z zespołem Downa, postanowiła zrobić wszystko, żeby jej pomóc. To pragnienie zaprowadziło Panią Monikę dalej, niż się spodziewała.

Czytaj

Inspiracje

Pomysły na biznes (zestawienie: sierpień 2023)

Oto kilka informacji znalezionych w różnego rodzaju mediach, które mogą Cię biznesowo zainspirować. Zanim jednak przejdę do meritum, mam 2 uwagi.

Czytaj

Inspiracje

„To był game changer, jeśli chodzi o rekrutację w mojej firmie” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Masz wrażenie, że na rynku nie ma rąk do pracy? Proponujesz dobre warunki i ciekawe obowiązki, a zgłaszają się ludzie, którzy tylko kombinują, co zrobić, żeby się nie narobić?

Czytaj

Wywiady

Szkolenia CLF są jak przebijanie murów. A najgrubsze mury przebija się głową – wywiad z Jackiem Lotkowskim

„Lepsze zarządzanie powoduje to, że co roku mamy progres obrotów o około 20 procent” – tak o zmianach wprowadzanych razem z CLF opowiada Jacek Lotkowski, dyrektor zarządzający w firmie OLA-TECH Energetyka, Teletechnika, Automatyka z Elbląga.

Czytaj

Inspiracje

„Pracuję 1 dzień w tygodniu” – Agata Tomczyk [obejrzyj wideo z cyklu Coraz Lepsi Przedsiębiorcy. Kulisy budowania biznesu]

Czy żeby odnieść sukces w biznesie trzeba mieć biznesowe wykształcenie? Na pewno nie. Ale czy warto uczyć się biznesu, czerpać z wiedzy i doświadczenia osób, które wiele problemów już rozwiązały? Zdecydowanie tak. Bo dzięki temu można uniknąć kosztownych błędów.

Czytaj