Work-life balance Inspiracje

Jak przeżyć zimowe przesilenie i nie zwariować

Koniec starego i początek nowego roku to intensywny czas. W firmie presja, domykanie projektów, targety, budżety. Trzeba się spieszyć. A w domu? Jeszcze gorzej. A wszystko w takim momencie roku, kiedy naprawdę brak Ci już sił. Marzysz tylko o śnie i świętym spokoju. Jak to przetrwać i nie zwariować?

Czytaj

Prawo biznesu

„Nie chcę się kłócić o każdy grosz z klientem”, czyli o tym, dlaczego dzięki dobrej umowie zaoszczędzisz pieniądze, czas i nerwy

Nie chcesz się z klientem kłócić o każdy grosz? Masz dość „drobnych” dodatkowych prac, które wykonujesz za darmo? Znów ktoś nie zapłacił Ci w terminie? Możesz wyeliminować te i wiele innych problemów za pomocą… odpowiedniej umowy.

Czytaj

Strategia Inspiracje

Przedsiębiorco, nie jesteś sam! Jest nas dużo więcej! Coraz Lepszy Event 2023

Czy wśród osób, których nigdy wcześniej się nie widziało, można się poczuć jak w domu? Tegoroczne spotkanie Coraz Lepszych Przedsiębiorców pokazało, że to możliwe. Ba, nawet całkiem naturalne, gdy ma się wspólne wartości.

Czytaj

Wywiady

„Sport uczy, że problem to tylko etap przejściowy” - wywiad z Radosławem Przytulskim

Radosław Przytulski to mistrz Polski w judo kata i członek kadry narodowej. Kiedy opowiada o swojej firmie, trudno uwierzyć, że długo widział się tylko w roli etatowca. Dziś w swoim klubie Sekcja Sport oferuje zajęcia z różnych dyscyplin, na które uczęszcza 600 uczniów, zatrudnia kilkunastu trenerów i spokojnie planuje dalszy rozwój.

Czytaj

Work-life balance

„Pogrążałem się coraz bardziej, pracując 24 godziny na dobę” – rozmowa z Konradem Gnutkiem

Łatwo ugrzęznąć w bieżączce albo tak zachłysnąć się pracą, żeby zapomnieć o całym świecie. Zwłaszcza przedsiębiorcom, bo mają w swoje DNA wpisane działanie. I łatwo zapomnieć o tym, po co właściwie to wszystko. Prawda?

Czytaj

Strategia

„Akceptuję to, że większość rzeczy, które robię, się nie uda” – rozmowa z Pawłem Królakiem

Tak długo jak jesteś w biznesie, tak długo musisz akceptować zmiany. Kropka. Po prostu nie ma innego wyjścia. O tym, jak to zrobić, opowiada Paweł Królak – założyciel Coraz Lepszej Firmy i jeden z prelegentów podczas Coraz Lepszego Eventu.

Czytaj

Wywiady

Jung-off-ska, Pippi i spółka – wywiad z Edytą Jungowską

Cechuje ją pasja, odwaga, bezkompromisowość i przewrotne poczucie humoru. Zupełnie jak… Pippi Pończoszankę, jej literacką bohaterkę z dzieciństwa. I to właśnie jej Edyta Jungowska – którą pokochaliśmy za rolę siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe i Judyty w Ja wam pokażę! – zawdzięcza swój drugi zawód.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu, Andrzej Jacek Blikle – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Gdyby ktoś wpadł kiedyś na pomysł nakręcenia filmu o Andrzeju Bliklem, byłaby to historia w klimacie „Szeregowca Ryana” i „Wilka z Wall Street”.

Czytaj

Sprzedaż

Kto ma największą szansę na to, żeby zostać świetnym sprzedawcą? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWY QUIZ. Sprawdź swoją wiedzę o biznesie

Dobry sprzedawca to skarb dla każdej firmy. Ale znalezienie go wcale nie jest łatwe. Czasem ktoś, kto na pierwszy rzut oka wydaje się materiałem na doskonałego handlowca, okazuje się zupełnie nieskuteczny.

Czytaj

Efektywność

Technika pomodoro – 25 minut, które zmieni Twoje życie

Autor: Anna Pudło

Technika pomodoro może być wybawieniem dla tych przedsiębiorców, dla których czas jest towarem deficytowym. W ciągu dnia każdy z nas musi wykonać niezliczoną ilość zadań – odpisać na milion maili, odebrać kilkadziesiąt telefonów, zarządzać pracownikami, wymyślać nowe produkty, pracować nad strategią, a po powrocie do domu zająć się rodziną…

Czytaj