Inspiracje

„Stanęliśmy przed ścianą. Nie było żadnych zleceń” – obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Martyna Kosienkowska
Michał Bugno


Z dnia na dzień firma Krzysztofa Wójcika stanęła, a zapełniony zleceniami kalendarz opustoszał. Pozostały tylko raty leasingów, rachunki za wynajem biura i strach.

Co zrobił współwłaściciel IntroHL w tak dramatycznej sytuacji?

Jedynym wyjściem był rewolucyjny ruch. Sprawdź w najnowszym odcinku Biznesowych Inspiracji, jak potoczyła się ta historia.

Ważna jest dywersyfikacja

Najpierw głównym źródłem dochodów firmy były szkolenia z bezpieczeństwa ruchu drogowego związane z symulatorami, m.in. dachowania i zderzeń, ale kiedy przyszedł covid i lockdowny, taki biznes przestał mieć jakikolwiek sens.

Rozwiązaniem okazała się dywersyfikacja usług.

Pandemia zmusiła właścicieli IntroHL do przyspieszenia planu związanego z założeniem ośrodka szkolenia kierowców.

Pan Krzysztof znalazł wtedy wsparcie w Programie Rozwoju:

„Wiedzę, która pomogła nam w tym, żebyśmy mogli wdrożyć działania związane z ośrodkiem szkolenia kierowców, założyć ten ośrodek, rozwijać go i prowadzić, czerpaliśmy z Programu Rozwoju Coraz Lepszej Firmy. […] Wskazówki, które dostawaliśmy, były bardzo obrazowe. Wiedzieliśmy, jak to należy zrobić. Musieliśmy tylko przenieść to do swojego biznesu”.

Ważna jest odwaga, ciężka praca i odrobina wsparcia

„Myślę, że przygotowanie z CLF-em sprawiło, że przeszliśmy przez to gładko. Pierwsze miesiące były trudne, ale dzisiaj jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy” – opowiada pan Krzysztof.

A IntroHL ma się naprawdę znakomicie. Obejrzyj cały odcinek Biznesowych Inspiracji, żeby poznać szczegóły.

A potem, Drogi Przedsiębiorco, dopuść do siebie myśl, że Ty także nie musisz być sam. Może stanąłeś właśnie przed dużym wyzwaniem? Może brakuje Ci klientów? Może niezależne od Ciebie czynniki zewnętrzne sprawiają, że prowadzenie biznesu traci sens? Jeśli tak, sprawdź, jak możemy Ci pomóc dzięki Programowi Rozwoju.

PS
Poznaj całą historię Pana Krzysztofa, dzięki temu reportażowi Michała Bugno.Martyna Kosienkowska

Redaktor bloga Coraz Lepszej Firmy. Wcześniej redaktor prowadzący w wydawnictwach biznesowo-marketingowym i medycznym. Prowadziła kilka blogów internetowych, m.in. o e-handlu i zdrowiu. Współpracowała z wydawnictwami uniwersyteckimi, dbając o wysoki poziom językowy książek.

Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.