Inspiracje

„Pracuję 1 dzień w tygodniu” – Agata Tomczyk [obejrzyj wideo z cyklu Coraz Lepsi Przedsiębiorcy. Kulisy budowania biznesu]

Martyna Kosienkowska
Michał Bugno


Czy żeby odnieść sukces w biznesie trzeba mieć biznesowe wykształcenie? Na pewno nie. Ale czy warto uczyć się biznesu, czerpać z wiedzy i doświadczenia osób, które wiele problemów już rozwiązały? Zdecydowanie tak. Bo dzięki temu można uniknąć kosztownych błędów.

Bohaterka naszego kolejnego reportażu – Agata Tomczyk od początku podeszła do prowadzenia własnej firmy z ogromną odwagą, ale i z ogromną pokorą.

Taka postawa musiała doprowadzić do… Zresztą sam zobacz w tym wideo.

Czego możesz się spodziewać?

Po latach ciężkiej pracy polegającej na udzielaniu korepetycji z języka angielskiego właściwie od świtu do zmierzchu Agata Tomczyk postanowiła założyć własną szkołę językową.

I być może wszystko potoczyłoby się gładko, gdyby nie to, że po pół roku od startu przyszedł covid:

„Czułam lęk. Nie wiedziałam, co będzie, jak długo to potrwa”.

Wielu Przedsiębiorców było wtedy w podobnej sytuacji. Wielu też pewnie mogłoby się podpisać pod tymi słowami Pani Agaty:

„Zdarzały się momenty, kiedy byłam zadłużona po uszy. Zdarzały się momenty, kiedy pracownicy zostawiali mnie w newralgicznym momencie”.

Na szczęście Pani Agata miała ogromną samoświadomość, odwagę i… pokorę:

„Nie wiedziałam o biznesie nic. Wiedziałam, że biznesu będę się musiała nauczyć i to robiłam od samego początku”.

Korzystała z różnych kursów internetowych, aż któregoś dnia… tak, tak, trafiła na Coraz Lepszą Firmę:

„Jeżeli dobrze pamiętam, był to System Partyzanckiej Promocji. Byłam całkowicie zauroczona tym szkoleniem, ponieważ wszystko tam było dla mnie nowe i stwierdziłam, że chyba znają się na rzeczy.

Wykupiłam kolejne miniszkolenia i po jakimś czasie CLF zaproponował mi Program Rozwoju. To była dopiero rewolucja. Co miesiąc kolejna lekcja, którą trzeba było wdrożyć. Po czasie muszę przyznać, że poruszają tam wszystkie ważne aspekty biznesowe i że to było naprawdę kluczowe w rozwoju mojej firmy.”

Co w ciągu ZALEDWIE 3 lat udało się osiągnąć Agacie Tomczyk?

Jej firma ma 2 lokalizacje, 12 pracowników, ponad 350 kursantów, a ona opowiada o swojej pracy tak:

„Doszłam do takiego momentu, że w tej firmie fizycznie nie musi mnie być, że wykonuję tylko zadania, które powinien wykonywać właściciel. Mogłam sobie pozwolić na podróż poślubną, podczas której zostawiłam wszystkie sprzęty elektroniczne w domu i naprawdę mnie nie obchodziło, co się w szkole dzieje. Mogłam sobie pozwolić na urlop macierzyński – miesiącami mnie w szkole nie było i moi pracownicy świetnie sobie poradzili.

Mam wewnętrzny spokój. Wiem, że ta firma się cały czas rozwija, że działa, że nie ma pożarów do gaszenia”.

Jak Pani Agata przeszła od poziomu harującej korepetytorki do poziomu właścicielki wspaniale rozwijającego się biznesu, która poświęca na pracę 1 dzień w tygodniu?

Odpowiedzi znajdziesz w reportażu Michała Bugno. Być może rozwiązania, które wprowadziła Agata Tomczyk również dla Ciebie okażą się przełomowe. A już teraz kliknij w link poniżej, żeby dowiedzieć się więcej o Programie Rozwoju Coraz Lepszej Firmy, który był „rewolucją” dla szkoły językowej Brilliant.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc dzięki Programowi Rozwoju >>Martyna Kosienkowska

Redaktor bloga Coraz Lepszej Firmy. Wcześniej redaktor prowadzący w wydawnictwach biznesowo-marketingowym i medycznym. Prowadziła kilka blogów internetowych, m.in. o e-handlu i zdrowiu. Współpracowała z wydawnictwami uniwersyteckimi, dbając o wysoki poziom językowy książek.

Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.