Inspiracje

„To był game changer, jeśli chodzi o rekrutację w mojej firmie” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Martyna Kosienkowska
Michał Bugno


Masz wrażenie, że na rynku nie ma rąk do pracy? Proponujesz dobre warunki i ciekawe obowiązki, a zgłaszają się ludzie, którzy tylko kombinują, co zrobić, żeby się nie narobić? Agata Tomczyk, właścicielka szkoły językowej Brilliant, też się z tym borykała. Aż do momentu, gdy odkryła…

Tego oczywiście dowiesz się w najnowszego wideo na naszym youtube’owym kanale.

Czego możesz się spodziewać?

Największym problemem biznesowym, z którym mierzyła się Agata Tomczyk na początku swojej działalności była rekrutacja:

„Wydawało mi się, że jak dam ogłoszenie, będę miała całe multum CV, mnóstwo ludzi będzie do mnie przychodzić i prosić, żebym w ogóle dała im pracę. Szybko zderzyłam się z rzeczywistością”.

I było to dla Pani Agaty bolesne zderzenie. Podobnie zresztą jak dla wielu innych przedsiębiorców szukających dobrych pracowników:

„Zgłaszali się do mnie ludzie, którzy w ogóle nie wiedzieli, co to jest za szkoła, gdzie ona jest. Umawiałam się z ludźmi na spotkania, a oni w ogóle nie przychodzili”.

Pani Agata czuła się sfrustrowana i zawdziedziona. Wszystko zmieniło się po jednym z zaawansowanych szkoleń Coraz Lepszej Firmy.

„To był game changer, jeśli chodzi o rekrutację w mojej firmie.

Nauczyłam się mnóstwa rzeczy, które były dla mnie absolutnie nowe: jak pisać ogłoszenie, które przyciągnie fajnych kandydatów, jak odsiewać kandydatów, którzy nie pasują do mnie i którym się nie chce, jak prowadzić kilkustopniowy proces rekrutacji. Następnie: jak zadawać odpowiednie pytania kandydatom na rozmowie kwalifikacyjnej, jak odpowiednio ich wdrażać, żeby ich nie zniechęcić, żeby chcieli u mnie pozostać, rozwijać się, zaangażować w moją firmę, i jak nimi zarządzać.”

Jak Pani Agata przygotowuje się do rekrutacji? Tego dowiesz się z materiału wideo Michała Bugno.

A warto się temu przyjrzeć, bo…

Bo u Pani Agaty zmieniło się wszystko:

  • nowymi ogłoszeniami przyciągnęła lepszych kandydatów,
  • którym przydzieliła dopasowane do ich talentów i predyspozycji zawodowych obowiązki,
  • dzięki czemu każdy pracownik robi to, w czym jest absolutnie najlepszy i czerpie z tego ogromną satysfakcję,
  • a zgrany zespół świetnie się ze sobą dogaduje i współpracuje, zamiast rywalizować.

Jakie są efekty?

„Kiedy pojawia się jakiś problem, od razu pojawia się rozwiązanie” – podkreśla Pani Agata.

Tymczasem ona, dzięki swoim ludziom, może sobie pozwolić na to, żeby przychodzić do swojej prężnie rozwijającej się firmy zaledwie raz w tygodniu. Opowiadaliśmy o tym więcej w tym reportażu. Wróć do tego materiału, jeśli chciałbyś zainspirować się sposobem, w jaki Agata Tomczyk prowadzi swoją szkołę językową.

A jeśli chcesz się dowiedzieć, czego Pani Agata nauczyła się od nas o rekrutacji pracowników, kliknij w link poniżej i…

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc dzięki Programowi Rozwoju >>Martyna Kosienkowska

Redaktor bloga Coraz Lepszej Firmy. Wcześniej redaktor prowadzący w wydawnictwach biznesowo-marketingowym i medycznym. Prowadziła kilka blogów internetowych, m.in. o e-handlu i zdrowiu. Współpracowała z wydawnictwami uniwersyteckimi, dbając o wysoki poziom językowy książek.

Michał Bugno

Przez 15 lat pracował jako dziennikarz sportowy – najpierw w Wirtualnej Polsce, a później w telewizji Polsat Sport. Jako reporter obsługiwał liczne wydarzenia najwyższej rangi, m.in. w piłce nożnej, sportach walki i sportach zimowych. Był korespondentem podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Przez 5 lat prowadził cykl wywiadów wideo „Sektor Gości” ze sportowcami. Obecnie realizuje projekty wideo w Coraz Lepszej Firmie. W wolnym czasie lubi żyć aktywnie – biegać, jeździć na rowerze lub na nartach i zdobywać górskie szczyty.