Artykuły autorstwa:
Rafał Horończyk

Adwokat, który od początku kariery zdobywał doświadczenie w wiodących wrocławskich kancelariach specjalizujących w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Specjalista w zakresie prawa związanego z odzyskiwaniem należności, sporządzaniem umów oraz bieżącej obsługi prawnej działalności gospodarczej i spółek. Młody przedsiębiorca prowadzący własną kancelarię adwokacką. Uczestnik Programu Rozwoju CorazLepszaFirma.pl, który nieustannie pracuje nad rozwojem swojego biznesu.

Prawo biznesu

Uwaga przedsiębiorcy: nadchodzą zmiany w kodeksie postępowania cywilnego

Dawno, dawno temu pochodzący z Grecji filozof znany nam jako Heraklit z Efezu wypowiedział zdanie, pod którym tysiące lat później podpisać się może każdy polski przedsiębiorca. Stwierdził bowiem, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest… zmiana.

Czytaj

Prawo biznesu

4 pułapki, na które warto zwrócić uwagę w każdej umowie

Przedsiębiorco, podpisujesz umowę ze swoim kontrahentem, a po jej podpisaniu orientujesz się, że nie jest dla Ciebie korzystna. Co robić? Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni? Wyłączenie niekorzystnego zapisu? Niestety, to nie ta bajka – ta klauzula jest zarezerwowana dla konsumentów, a nie dla Ciebie jako przedsiębiorcy.

Czytaj

Prawo biznesu Finanse

Kontrahent spóźnia się z płatnością? Zobacz, ile możesz na tym zyskać!

Kontrahent Ci nie płaci, a Twój pracownik zamiast wykonywać swoje obowiązki, od trzech dni próbuje się do niego dodzwonić? Kto za to zapłaci?

Czytaj