Blog Coraz Lepszej Firmy

Efektywność Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Jednominutowy Menedżer spotyka małpę, Ken Blanchard, Hal Burrows, William Oncken – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Autor: Anna Pudło

Wstaje nowy dzień, pełen wyzwań i obowiązków. Budzisz się z dużą ilością energii i zapału do tego, by pracować najbardziej wydajnie jak się da, by rozwiązywać pojawiające się problemy szybko i skutecznie.

Czytaj

Inspiracje

„Coś we mnie wtedy pękło. Stwierdziłem, że mam dość” – Konrad Gnutek [obejrzyj WIDEO z cyklu CORAZ LEPSI PRZEDSIĘBIORCY. Kulisy budowania biznesu]

Jego firma w ciągu dwóch dni straciła pół milona euro, a on przez swój pracoholizm niemal stracił żonę. Usłyszał też od lekarza... wyrok śmierci. I na tym niestety tej czarnej listy nie możemy zamknąć.

Czytaj

Obsługa klienta

5 kroków do SUPERobsługi klienta

Znakomita obsługa klienta to znacznie więcej niż zwykła uprzejmość. To, w jakiś sposób klienci oceniają Twoją firmę, można opisać w pięciu słowach, z których powstaje określenie SUPERobsługi. Dzięki temu z łatwością zapamiętasz, że doskonała obsługa to:

Czytaj

Wywiady

Szukając najlepszej wersji samego siebie – wywiad z Arkadiuszem Roszakiem

„Przez całe życie zajmuję się projektem, któremu na imię CZŁOWIEK. Wiem, że jest on dobry, ma niesamowity potencjał i może osiągnąć niesłychane rzeczy” – przedstawia się klientom Arkadiusz Roszak, coach i mentor pracujący w zespole ekspertów rozwoju talentów Coraz Lepszej Firmy.

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Co zrobić, gdy pracownik przychodzi po podwyżkę? Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWE ABC. Porady ekspertów Coraz Lepszej Firmy

„Szefie, chciałbym więcej zarabiać”. Niektórym przedsiębiorcom takie zdanie mrozi krew w żyłach. Dla wielu to bardzo niekomfortowa sytuacja.

Czytaj

Inspiracje

Czy zawsze trzeba być konsekwentnym? O trudnej sztuce odpuszczania

Tyle się mówi o rozwoju, ciągłym parciu do przodu, pokonywaniu przeszkód i trudności. Słyszysz, że aby osiągnąć sukces w życiu, musisz być ambitny i nieustępliwy. Walczyć o swoje. Czy w tym wszystkim jest miejsce na odpuszczanie? Czy naprawdę musimy cały czas biec w tym wyścigu? Czy życie musi przypominać ciągłą walkę?

Czytaj

Inspiracje

„Zastanawiałam się, czy zamknąć firmę” – obejrzyj wideo z cyklu BIZNESOWE INSPIRACJE: Problem, Rozwiązanie i Efekty wdrożenia

Każdego ranka otwierasz oczy i idziesz do swojej firmy, żeby zawalczyć o nią i o swoje marzenia. Masz wspaniały cel i naprawdę robisz, co w Twojej mocy, żeby go zrealizować. Ale czasem okazuje się… że Twoja moc to za mało.

Czytaj

Wywiady

Czy reklama w lokalnych mediach jest jeszcze skuteczna i jak ją mądrze wykorzystać – wywiad z Juliuszem Markiem

O tym, jak wykorzystać lokalne media do pokazania swojego biznesu, rozmawiamy z Juliuszem Markiem, twórcą Telewizji Elbląskiej i prezesem Stowarzyszenia Nadawców Lokalnych.

Czytaj

Inspiracje

„Nigdy nie powiedziałabym, że będę w takim miejscu” – Monika Miśkowiec [obejrzyj wideo z cyklu Coraz Lepsi Przedsiębiorcy. Kulisy budowania biznesu]

Kiedy w wieku niespełna 18 lat Monika Miśkowiec została mamą dziewczynki z zespołem Downa, postanowiła zrobić wszystko, żeby jej pomóc. To pragnienie zaprowadziło Panią Monikę dalej, niż się spodziewała.

Czytaj

Inspiracje

Pomysły na biznes (zestawienie: sierpień 2023)

Oto kilka informacji znalezionych w różnego rodzaju mediach, które mogą Cię biznesowo zainspirować. Zanim jednak przejdę do meritum, mam 2 uwagi.

Czytaj