Artykuły autorstwa:
Paweł Musiał

Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu, wykładowca na SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.
Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach prowadzonych przez firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów, łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.
Pasją Pawła jest wsparcie właścicieli MŚP. Uczy, jak zwiększać zyski i satysfakcję pracowników poprzez controlling przez duże „C”. Współtworzy Akademię Controllingu dla MŚP. Posiada 20 lat specjalizacji w systemach informatycznych wspomagających controlling i raportowanie zarządcze.

Chcesz się skontaktować z autorem? Wejdź na dobrezyski.pl, napisz na kontakt@dobrezyski.pl lub zadzwoń 607 63 80 88.

Finanse

Dlaczego controlling jest bliższy zarządzaniu Twoją firmą, niż Ci się wydaje? Czyli jak z przeciwnika controllingu stałem się jego zwolennikiem i propagatorem

Controlling daje poczucie bezpieczeństwa finansowego, spokój w zarządzaniu i przekonanie, że podejmuję właściwe działania. Można to porównać do nawigacji w samochodzie, która przydaje się zwłaszcza, gdy chcemy dojechać do celu.

Czytaj

Finanse

Trójkątne i prostokątne koszty firmowe – sprawdź, jak wpływają na Twój zysk

Każdy przedsiębiorca chce zarabiać, ale nie każdy wie, ile powinien sprzedać, aby pojawił się zysk. Niejednokrotnie zdarza się, że dużo pracujemy i na koniec okresu księgowa przesyła sprawozdanie – a tam zysku nie ma. W tym artykule postaram się wyjaśnić, kiedy firma zarabia, czyli generuje zyski.

Czytaj

Strategia Finanse

W biznesie ważne są trójkąty. Zwłaszcza w firmach usługowych

Nie znam przedsiębiorcy, któremu nie zależy na zyskach. Znam natomiast takich, którzy nieświadomie tracą potencjalną kasę. Według mnie ważne jest połączenie wiedzy z różnych obszarów, w tym finansów, z modelami biznesowymi.

Czytaj