Artykuły autorstwa:
Paweł Kowalewski

Prowadzi firmę Thinkking, która zaczyna być postrzegana jako najlepsza firma w obszarze profesjonalnych negocjacji i komunikacji biznesowej. Autor książki Profesjonalne negocjacje – psychologia rozmów (nie tylko) biznesowych, która w krótkim czasie od wydania stała się jedną z najlepiej sprzedawanych książek biznesowych w Polsce. W 2022 roku odebrał nagrodę jako Lider profesjonalnych szkoleń z zakresu negocjacji i mediacji Polish Business Woman Awards 2022.
Wcześniej rozwijał sprzedaż w spółkach Skarbu Państwa i w dużych spółkach giełdowych, a także z sukcesami wspierał nowo powstające przedsiębiorstwa.
Był dyrektorem kształcenia negocjacyjnego, trenerem negocjacji i audytorem procesów komunikacji negocjacyjnej w Scotwork. Współpracował w tym zakresie z takimi firmami, jak: Microsoft, Danone, Lotte Wedel, Raben Transport, TVN, Nestle, AstraZeneca, PwC i wieloma innymi.

Strategia

Zaczynaj z wizją końca – czyli jak profesjonalnie przygotować się do negocjacji

Jeżeli rozpoczniemy negocjacje nieprzygotowani, często pozbawiamy się szans na to, aby proces przebiegł zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Rozmowy prawdopodobnie wymkną się spod kontroli i zaczną toczyć własnym torem. A my nie będziemy mieli wpływu na ich przebieg. Co więc powinniśmy zrobić?

Czytaj

Strategia

Negocjacje w życiu i w biznesie

Kiedy pytam ludzi o definicję negocjacji, często padają odpowiedzi typu: „osiągnięcie stanu win-win” czy też „znalezienie rozwiązania satysfakcjonującego obie strony”. W praktyce często okazuje się, że zamiast tego, idziemy „na wojnę”, próbując zmanipulować lub wymanewrować drugą stronę.

Czytaj