Artykuły autorstwa:
Jakub Bojanowski

Doświadczony menedżer i doradca, od ponad 20 lat zajmujący się tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego. 9 września na rynku ukaże się jego książka pt. Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak, której celem jest przybliżenie tematyki cyberbezpieczeństwa menedżerom na co dzień niespecjalizującym się w zagadnieniach technologicznych.

Strategia

Dlaczego chmura obliczeniowa jest bezpieczna

Chmura obliczeniowa to obecnie jeden z najważniejszych trendów w informatyce. Oferowane w tym zakresie rozwiązania coraz częściej wypierają tradycyjne systemy i zastępują sprzęt komputerowy usługami świadczonymi za pośrednictwem sieci. W praktyce większość z nas, a zwłaszcza ci, którzy reprezentują niewielkie biznesy, nie ma innej opcji niż korzystanie z chmury.

Czytaj

Strategia

Jak przeprowadzić klasyfikację informacji w małej firmie, żeby dobrze zabezpieczyć się przed cyberzagrożeniami

Zanim zaczniemy inwestować w bezpieczeństwo, warto zaplanować działania (i wydatki) tak, aby skierować je tam, gdzie przyniosą one największe korzyści, chroniąc informacje rzeczywiście istotne dla naszego biznesu.

Czytaj

Strategia

Jak chronić firmową pocztę elektroniczną przed cyberatakami

Z perspektywy cyberprzestępców nowi użytkownicy Internetu, gorzej zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa sieciowego, to nowe atrakcyjne ofiary. Widzimy to w statystykach cyberprzestępczości, która zaczyna dotykać coraz mniejsze podmioty gospodarcze.

Czytaj