Inspiracje

Sensowne spotkanie firmowe to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Sprawdź, jak się bawimy w CLF:)

Ewa Rot-Buga

Spotkania firmowe – organizujesz je? A może uważasz, że to zbędny wydatek? Planujesz z wyprzedzeniem eventy firmowe lub wyjazdy integracyjne? A może w Twojej firmie co roku urządzana jest firmowa wigilia?

Dziś zdradzimy Ci, jak to jest u nas, w Coraz Lepszej Firmie. Jeśli więc masz ochotę zabawić się w podglądacza, to – uwaga – właśnie teraz możesz zajrzeć do nas przez dziurkę od klucza. I to na imprezę!

A dodatkowo dowiesz się:

 • po co organizować spotkania integracyjne pracowników,
 • co zrobić, by spotkania pracownicze wzmacniały wzajemne relacje,
 • czego nie robić, jeśli nie chcesz, by eventy integracyjne były tym, czego pracownicy unikają jak ognia.


Spotkanie firmowe w CLF-ie to święto!

W Coraz Lepszej Firmie w większości pracujemy zdalnie, więc spotkanie firmowe to dla nas wyjątkowa okazja, by zobaczyć się na żywo. A ponieważ rzadko zachodzimy sobie wzajemnie za skórę – i jedynie w granicach rozsądku;) – a zdecydowanie częściej się wspieramy i doceniamy (w końcu jesteśmy Great Place to Work™), to czekamy z ciekawością na eventy i wyjazdy integracyjne.

Pomysł na spotkanie firmowe

Niektóre firmy szukają efektownego miejsca i atrakcji na spotkania pracownicze, nie bacząc przy tym na koszty. Inne patrzą ozięble na spotkania firmowe, widząc w nich zbędny wydatek. Myślą sobie: Tyle pieniędzy? Jak to? Po co?

Spotkania integracyjne są oczywiście m.in. po to, żeby się integrować, ale nie tylko. Ważniejsze pytania brzmią:

 • Po co się integrować?
 • Co Ci to da, że zorganizujesz spotkanie integracyjne?
 • Jak znaleźć pomysł na spotkanie integracyjne?
 • Co zrobić, by ludzie chcieli się integrować na spotkaniu firmowym?

Możesz zamówić różne atrakcje, poczynając od magika czy hipnotyzera, a kończąc na wynajęciu dźwigu do skoków na bungee. Tylko czy takie rozrywki na spotkaniu firmowym wzmocnią więzi pomiędzy Twoimi pracownikami i firmą? Jeśli tak – śmiało!

W CLF-ie mamy na firmowe spotkanie nieco inne pomysły…

Wigilie firmowe

Każdy pracownik CLF-u otrzymuje co roku zaproszenie na wigilię firmową. Następnie zbieramy potwierdzenie uczestnictwa, aby taki zjazd mógł się odbyć, a koszty zostały prawidłowo skalkulowane.

Organizacja spotkań firmowych wymaga znalezienia dobrej restauracji i hotelu dla naszych pracowników, którzy zjeżdżają się z różnych części Polski. Cieszy nas, że docierają również osoby, którym ze względu na odległość zajmuje to nawet kilkanaście godzin.

Firmowe spotkanie wigilijne to okazja, aby szef i liderzy zespołów:Misja Firmy CLF Coraz Lepsi Pracownicy Paweł - Coraz Lepszy Szef

Podczas spotkania liderzy opowiadają o swoich ludziach. O tym, czym dana osoba się zajmuje, jakie ma zdolności, czym się wyróżnia, co dobrego robi dla firmy. Dzięki temu przestajemy być dla siebie jedynie twarzą z firmowego Zooma, stajemy się sobie bliżsi. (Tu kryje się odpowiedź na pytanie, po co organizować spotkanie firmowe i czy faktycznie pełni ono funkcję spotkania integracyjnego).

A potem: życzenia wigilijne, pyszny obiad z tradycyjnymi daniami, prezenty wigilijne, pogaduchy, śmiechy i chichy!

Obejrzyjcie nasze zdjęcia z firmowej wigilii!

Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy Wigilia Coraz Lepszej Firmy

Ale firmowe spotkania świąteczne to niejedyne, które są organizowane w Coraz Lepszej Firmie. Zdradzimy Wam, że nasz Coraz Lepszy Szef zaprasza nas również na …

Wyjazdy integracyjne

Wspomnienia z wyjazdów intergracyjnych zostają z nami na bardzo długo. Wciąż wracamy myślami do całonocnego grania w planszówki w Suścu, wyjątkowych pogawędek w Ossie czy zabawy w Lublinie.

Na tych spotkaniach nie brakuje również ćwiczeń z naszymi coachami, które pozwalają nam lepiej poznać siebie samych, poznać siebie nawzajem, a nawet sprawdzić, czy przeżylibyśmy razem w dżungli bez wody i jedzenia.

Każde takie spotkanie to niezapomniana okazja, by zdziwić się, że ktoś jest taaaaki wysoki, chociaż na Zoomie w ogóle nie wygląda, żeby się zrelaksować, pośmiać i pogadać o głupotach, a także…

 • sprawdzić, czym żywi się w środku nocy dział marketingu:)
Marketing CLF
 • zgubić się w lesie…
Wyjazd integracyjny - CLF
 • porywalizować w sporcie…
Integracja CLF - szachy
 • i trochę się poprzytulać…
Wyjazd integracyjny - zespół CLF

Spotkania firmowe – okazja, by przekazać ważne informacje

Spotkania firmowe nie zawsze muszą być tożsame z imprezami firmowymi. Dobrą praktyką są także spotkania informacyjne, w trakcie których przekazywane są pracownikom ważne wiadomości na temat:

 • aktualnej kondycji firmy,
 • planów na jej rozwijanie,
 • polityki kadrowej,
 • polityki płacowej.

W Coraz Lepszej Firmie takie spotkania również się odbywają, dzięki czemu każdy z nas wie, na czym stoi. W naszym przypadku najwygodniejsze jest spotkanie się przez inetrnet, bo większość osób pracuje zdalnie.

Fakt, że ważne informacje dotyczące firmy są przekazywane w sposób transparentny, sprawia, że czujemy się bezpieczni i zaopiekowani. Na takich spotkaniach zadajemy też pytania, jeśli jakaś kwestia wydaje się niejasna czy potrzebujemy dodatkowych szczegółów, aby lepiej ją zrozumieć.

Czy warto organizować spotkania firmowe?

Zdecydowanie tak! Ale pod warunkiem, że idea spotkań firmowych realnie wpisuje się w kulturę organizacyjną Twojej firmy. Wtedy takie spotkanie pracownicze, event czy wyjazd firmowy jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko realizacją idei „chleba i igrzysk”. Bo, zdradzę Ci sekret: w spotkaniach pracowniczych nie chodzi o to, by ludzie się pobawili, potańczyli, powygłupiali. A w każdym razie nie tylko o to chodzi.

Nie wierzę w spotkania firmowe, które mają być „wentylem bezpieczeństwa” niczym karnawał. Nawet jeśli to działa, to na krótką metę. Nie wierzę też w takie imprezy firmowe, które mają przykryć istniejące konflikty między pracownikami czy pracownikami i przełożonymi. Organizacja spotkań firmowych jest całkowicie zbędna, jeśli mają służyć maskowaniu problemów czy taniej rozrywce. (Co oczywiście nie znaczy, że na imprezach integracyjnych nie można się dobrze bawić).

Widzisz, chodzi tu o to, by nie pomylić tego, co jest istotą spotkania firmowego, z tym, co jest zaledwie jego zewnętrzną formą. Bo nie tylko o tę zewnętrzną formę w postaci tańców czy alkoholu chodzi. Bo na to – prawdę mówiąc – szkoda Twoich pieniędzy. Istnieją dużo ważniejsze przyczyny, dla których warto, abyś w swojej firmie organizował spotkania z pracownikami. Jakie to powody?

 • Możesz skorzystać z naszych doświadczeń i wykorzystać spotkania integracyjne do przypomnienia wszystkim misji firmy i szczerego podziękowania każdemu pracownikowi za to, że pomaga ją realizować.
 • Możesz zapewnić swoim ludziom poczucie bezpieczeństwa, przynależności do organizacji, rzetelnie ich informując, co dzieje się w firmie.
 • Możesz wykorzystać spotkania pracownicze w taki sposób, by stały się kluczowym elementem kultury organizacyjnej Twojej firmy. Tak, by Twoi pracownicy czuli dumę z tego, gdzie pracują.

Możesz zrobić to wszystko, a jednym z elementów, które pomogą Ci to osiągnąć, są spotkania firmowe. I naprawdę możecie się na nich świetnie bawić.

A co jeśli Twoi pracownicy odmawiają udziału w spotkaniach firmowych?

Być może niektórzy po prostu nie lubią imprez lub zwyczajnie nie mają na nie czasu ze względów rodzinnych. Ale jeśli spotykasz się z licznymi odmowami, przyjrzyj się temu.

Może w zespole jest konflikt? Może współpracownicy są do siebie niedopasowani? A może mają na tyle dość Ciebie jako szefa i swojej pracy, że nie chcą poświęcać ani chwili ze swego prywatnego czasu, bo imprezę firmową traktują jako przedłużenie bycia w pracy i po prostu ich od tego odrzuca?

Nie zamiataj problemu pod dywan, bo konflikt i tak wypłynie, tylko ze zdwojoną mocą. Udawanie, że go nie ma, to siedzenie na tykającej bombie zegarowej. To ryzykowne i bezsensowne, zwłaszcza że na spory istnieją skuteczne rozwiązania.

Jedno z takich rozwiązań przygotowaliśmy dla Ciebie i już za chwilę na Twoją skrzynkę mailową może trafić poradnik „Jak rozwiązać konflikty między pracownikami”. Gotowy na zmianę czy wolisz czekać na wybuch?

Pobierz DARMOWĄ instrukcję

„Jak rozwiązywać konflikty
między pracownikami?”Dowiesz się m.in.:

 • do czego mogą doprowadzić nierozwiązane konflikty w Twojej firmie i jak temu zapobiec,
 • jak, krok po kroku, przeprowadzić rozmowę między skłóconymi pracownikami (instrukcja, którą wdrożysz od zaraz!),
 • o 1 piekielnie ważnej rzeczy, na której powinieneś się skupić, rozwiązując spór w zespole (większość przedsiębiorców o tym zapomina!).

konflikty-form

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Ewa Rot-Buga

Prowadzi własny biznes, ale – jak mówi – jej serce jest w Coraz Lepszej Firmie. Tworzy teksty, które inspirują do zmiany i rozwijania siebie. Ukończyła filologię polską i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doktor nauk humanistycznych czytuje rękopisy, starodruki i naprawdę dobre książki. Prywatnie pasjonatka podróży i jeździectwa – łączy te dwie pasje, realizując marzenia o wyprawach konnych po najdzikszych zakątkach świata.