Inspiracje

23 inspirujące cytaty biznesowe

Anna Pudło

Cytaty biznesowe, które za chwilę przeczytasz, mogą wywołać dwie reakcje. Albo potraktujesz je po macoszemu, rzucisz na nie okiem i nie poświęcisz nawet chwili na refleksję – wtedy nie zmieni się nic. Albo przyjrzysz im się dokładniej, poszukasz w nich inspiracji, wyciągniesz z nich coś dla siebie. Zgromadzone przez nas aforyzmy biznesowe to słowa przedsiębiorców, którzy osiągnęli w swoim życiu niebywałe sukcesy i zarobili wielkie pieniądze. Wybór należy do Ciebie...

Cytaty o sukcesie

 1. Twoją marką jest to, co ludzie mówią o tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju.

  Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona

 2. Oszczędność napędza innowacyjność, tak jak inne ograniczenia. Jedynym sposobem wydostania się z ciasnego pudełka jest wymyślenie sobie drogi na zewnątrz.

  Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona

 3. Powiem wam, jak zostać bogatym. Zamknijcie drzwi. Bądźcie pełni obaw, gdy inni są chciwi. Bądźcie chciwi, gdy inni są pełni obaw.

  Warren Buffett, ame­ry­kań­ski in­we­stor gieł­do­wy

 4. Jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej.

  Henry Ford, założyciel Ford Motor Company

 5. Cały czas szukaj nowych celów. Nawet jeśli jesteś już bogaty, nawet gdy masz ustabilizowaną firmę. Wciąż pytaj, patrz, szukaj, główkuj, co jeszcze innego można zrobić. To znakomicie wpływa na twoją psychikę, ale także zabezpiecza przed nagłą katastrofą.

  Ray Kroc, założyciel McDonalds

 6. Ludzie mają naturalną skłonność do myślenia życzeniowego. Wyzwaniem dla przedsiębiorców jest zatem powiedzenie sobie: jaka jest różnica między wiarą w swoje ideały i trzymaniem się ich, a ściganiem jakiegoś nierealnego marzenia, które nie ma podstaw. Trzeba być dość surowym w takiej autoanalizie.

  Elon Musk, założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX i Tesla

 7. Pracuj tak ciężko jak to możliwe, to zwiększa szanse na sukces. Jeśli inni ludzie pracują 40 godzin w tygodniu, a ty 100 godzin, to ty w 4 miesiące osiągniesz to, co innym zajmie rok.

  Elon Musk, założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX i Tesla

Cytaty o zespole pracowników

 1. Ambicją pracodawcy, jako przywódcy, powinno być płacenie lepszych zarobków, niż w którymkolwiek podobnym przedsiębiorstwie, a ambicją robotnika powinno być umożliwienie tego.

  Henry Ford, założyciel Ford Motor Company

 2. Dajcie swoim pracownikom bardziej wyszukane zadania i lepsze narzędzia, a odkryjecie, że potrafią oni udźwignąć większą odpowiedzialność i wykonywać swoją pracę w mądrzejszy sposób. W erze cyfrowej każdy pracownik musi być pracownikiem umysłowym.

  Bill Gates, współzałożyciel Microsoft

 3. Zatrudnij osobę, która najlepiej pasuje do danej pracy, nie najbardziej utalentowaną. To może być bardzo bolesna lekcja. Jeśli chcesz uruchomić traktor, nie ma sensu instalować w nim silnika samolotu.

  Jack Ma, założyciel Alibaba Group

Cytaty – współpraca

 1. Bogata osoba powinna zostawić swoim dzieciom wystarczająco, aby coś robić, ale nie wystarczająco, aby nie robić nic.

  War­ren Buf­fett, ame­ry­kań­ski in­we­stor gieł­do­wy

 2. Jestem trochę skąpy, ale co z tego? Gdy patrzę na pieniądze, które mam wydać na siebie, zawsze zastanawiam się, czy klient IKEI mógłby sobie na to pozwolić. Mógłbym regularnie latać pierwszą klasą, ale posiadanie pieniędzy na bogate życie to niezbyt dobry powód do ich marnowania. I jeśli istnieje coś takiego, jak dobre przywództwo, to na pewno lider powinien dawać dobry przykład.

  Ingvar Kamprad, założyciel IKEA

 3. Najbardziej niezadowoleni klienci to twoje najlepsze źródło nauki.

  Bill Gates, współzałożyciel Microsoft

 4. Dzisiaj zarabianie pieniędzy jest bardzo proste. Ale zarabianie pieniędzy, będąc odpowiedzialnym wobec społeczeństwa i próbując ulepszać świat, jest bardzo trudne.

  Jack Ma, założyciel Alibaba Group

Cytaty – firma

 1. Za­sa­da numer 1: Nigdy nie trać pie­nię­dzy. Za­sa­da numer 2: Nigdy nie za­po­mi­naj o za­sa­dzie numer 1.

  War­ren Buf­fett, ame­ry­kań­ski in­we­stor gieł­do­wy

 2. Wierzę, że musisz rozumieć ekonomię i biznes, zanim stworzysz strategię oraz że musisz rozumieć strategię, zanim stworzysz strukturę. Jeśli zrobisz to w niewłaściwej kolejności, zapewne poniesiesz porażkę.

  Michael Dell, założyciel Dell Inc.

 3. Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.

  Henry Ford, założyciel Ford Motor Company

 4. Biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie umie wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.

  Bill Gates, współzałożyciel Microsoft

 5. Nie martwi mnie ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi mnie ktoś, kto może zaoferować lepsze doznania dla klienta.

  Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona

Motto biznesowe

 1. Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.

  Steve Jobs, współzałożyciel Apple Inc.

 2. Bądź wzorcem jakości. Niektórzy ludzie nie przywykli do środowiska, gdzie oczekuje się doskonałości.

  Steve Jobs, współzałożyciel Apple Inc.

 3. Wielkie oczekiwania są kluczem do wszystkiego.

  Sam Walton, założyciel i twórca potęgi sieci handlowej Wall-Mart

 4. Jest tylko jeden szef. Klient. On może zwol­nić każ­de­go w fir­mie, od pre­ze­sa w dół – po pro­stu wy­da­jąc swoje pie­nią­dze gdzie in­dziej.

  Sam Walton, założyciel i twórca potęgi sieci handlowej Wall-Mart

Do czego wykorzystasz te słynne cytaty biznesowe?

Cytaty o biznesie, które przeczytałeś, to nie puste słowa ludzi oderwanych od rzeczywistości. To myśli osób, które wiedzą, co to krew, pot i łzy, które nie raz upadały, ale za każdym razem się podnosiły.

Nie znaczy to oczywiście, że są bez wad. Ale kto z nas ich nie ma? Jedno jest pewne, warto uczyć się biznesu od ludzi, którzy w biznesie siedzą i którzy osiągają najlepsze wyniki.

Dlatego to świetnie, że szukasz u nich inspiracji. Nie zatrzymuj się, bo jesteś na dobrej drodze.

Chcesz wejść na wyższy poziom?

Pobierz listę 52 książek biznesowych
na 52 tygodnie roku


Co zyskasz:

 • spokój – przestaniesz się zastanawiać, co czytać,
 • prestiż – dołączysz do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes,
 • pewność – znajdziesz w tych książkach porady, które można wykorzystać w polskich realiach małej firmy, a nie w oderwanych od rzeczywistości światowych korporacjach.

52ksiazki_form2


Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Coraz Lepszej Firmy.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Pudło

Nadzoruje realizację strategii Coraz Lepszej Firmy i doradza Klientom w zakresie zwiększania efektywności i wydajności ich pracy. Uwielbia patrzeć, jak działania Coraz Lepszej Firmy realnie pomagają przedsiębiorcom i zmieniają ich firmy w dobrze naoliwione maszyny.